Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Полозов: «справа Умерова» носить політичний характер

3 / 08 / 2017

Вчора, 2 серпня, в Сімферопольському районному суді допитали адвоката Миколу Полозова по справі Ільмі Умерова. Про це на своїй сторінці в Facebook повідомила Айше Умерова.

Полозов показав, що з Умеровим він познайомився в липні 2016 року, коли виникла необхідність надання юридичної допомоги.

«У вересні 2016 слідчий Скрипка звернувся до суду з постановою про допит Полозова в якості свідка по справі Ільмі Умерова. Хоча це прямо суперечить нормам законодавства, якими заборонено допит адвоката в якості свідка у справі його довірителя, а вся інформація, отримана в ході надання юридичних послуг, охороняється законами про адвокатську таємницю», – написала Айше Умерова.

Суд першої інстанції відмовив слідчому Скрипці, але вже в листопаді 2016 року прокурор Пакула звернувся до суду з апеляційною скаргою, і вона була задоволена.

Полозова примусово доставили в будівлю ФСБ по бул. Франко, 13. Основне питання, яке задавали адвокату стосувався звернення в Генеральну Прокуратуру в інтересах Умерова, в якому Полозов називав його заступником голови Меджлісу кримськотатарського народу.

«У відповідь на всі питання Микола написав табличку зі словом «Мовчить» і припискою року згідно з такими-то статтями, що регламентують заборону допиту адвоката і адвокатської таємниці», – повідомила дочка заступника голови Меджлісу.

Слідчий Скрипка направив запит до Слідчого комітету Криму з вимогою порушити кримінальну справу проти адвоката Миколи Полозова за «відмову розкрити адвокатську таємницю».

«На питання, чи вважаєте ви, що в промові Умерова були заклики до порушення територіальної цілісності РФ Микола пояснив, що відповідно до частини 4 статті 15 Конституції РФ норми міжнародного права мають пріоритет перед національним законодавством. Також зазначив, що відповідно до резолюцій ООН від березня 2014 року і жовтня 2016 року Крим є невід’ємною частиною України, тимчасово окупованій Росією. Виходячи з цього, висловлювання Умерова не виходять за рамки міжнародного права. Була лише констатація факту. Весь світ говорить, що Крим – це Україна і Умеров каже те ж саме. Призову ніякого в цьому, природно, немає. Є висловлення власної думки», – написала Айше Умерова.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини