Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Полозов про справу Чийгоза: «Завдання захисту – створити передумови для політичного рішення»

8 / 12 / 2016

Адвокат заступника голови Меджлісу кримських татар Ахтема Чийгоза Микола Полозов вважає, що рішення кримського суду у цій справі вже заздалегідь прийняте. Про це він розповів кореспонденту QirimInfo.

Попри це сторона захисту поставила собі за мету надати максимального розголосу про незаконність цього процесу.

«Ми розуміємо, що не зможемо виграти, його не виправдають. Але вивернути все навиворіт, вгризатися в це все, виявляти невідповідності цілком нам під силу. Наше завдання – створити передумови для подальших політичних рішень. Щоб ті, хто будуть домовлятися з Путіним або кимось ще, завжди могли сказати: як ви його взагалі засудили? Якщо ж процес пройде гладко, їм нема на що спертися [в переговорному процесі]», – пояснив Полозов.

Він каже, що захист особливо ретельно стежить за дотриманням процесуальних тонкостей у справі і публічно роз’яснює, як все має відбуватися насправді відповідно до закону.

«Найчастіше адвокати в Росії займають позицію «присутності» – як меблі. Мало хто дійсно працює у справі. У нашому випадку позиція Чийгоза така: якщо ви не хочете виконувати формальності – виносьте вирок і я поїду в колонію, а ви підете по домівках з чистою совістю. Якщо ж ви наполягаєте на якійсь законності [процесу], то давайте розбиратися», – пояснює Полозов.

При цьому адвокат впевнений, що Ахтем Чийгоз зможе вийти на свободу лише тоді, коли в Росії буде прийнято відповідне «політичне рішення».

«Інших варіантів немає. І це стосується всіх українських політв’язнів. Всі, хто був випущений, отримали свободу тільки завдяки політичним рішенням. Наприклад, у справі Хайсера Джемілєва стало очевидно, що його відпустять, в серпні цього року – коли остаточно вирішилося питання з його громадянством», – зазначив Полозов.

Нагадаємо, в останні дні суд заслуховував свідчення засекреченого свідка сторони обвинувачення під псевдонімом «Петров», але через технічні неполадки апаратури перервав його допит. Після неявки інших заявлених прокурорами свідків, суд приступив до вивчення відеоматеріалів.

За прогнозами захисту, до кінця цього року суд в кращому випадку закінчить допит свідків сторони звинувачення, а вирок Ахтему Чийгозу варто очікувати до триріччя справи – в лютому 2017 року.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини