Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Політв'язню Зекір'ї Муратову продовжили арешт

11 / 11 / 2021

10 листопада Південний окружний військовий суд у Ростові-на-Дону продовжив на 3 місяці утримання у СІЗО українському політв’язню Зекир’ї Муратову.

Про це повідомляє «Кримська солідарність».

Під час засідання захист Муратова зазначив, що прокурор, який просив суд продовжити арешт, лише цитував закон, але не вказав жодних фактичних підстав.

«Муратов переніс захворювання на коронавірус, у нього є серйозні ризики серцево-судинних захворювань, він інвалід і має на утриманні одну малолітню дитину. Сам обвинувачений додав, що у нього погіршується здоров’я — “сохне і віднімається нога, важко ходити”, — повідомляє «Кримська солідарність».

Проте, незважаючи на аргументи захисту, суддя Роман Пліско залишив Муратова у СІЗО до 17 лютого 2022 року.

Нагадаємо, Зекір’я Муратов — фігурант «справи Хізб ут-Тахрір». Його затримали 7 липня 2020 року після масових обшуків та затримань у Криму. Його обвинуватили за ст. 205.5 КК РФ (Організація діяльності терористичної організації та участь у діяльності такої організації).

Політв’язень має третю групу інвалідності. У нього є низка захворювань опорно-рухового апарату, а також хронічні захворювання у вигляді гіпертонії та стенокардії.

26 липня 2021 року Зекір’ю Муратова госпіталізували до ростовської Міжобласної туберкульозної лікарні № 19 (тюремна лікарня) з підозрою на пневмонію. Довгий час ПЛР-тести не підтверджували у нього наявність COVID-19. Але незабаром було встановлено, що він хворів саме на «ковід».

Пізніше його помістили до ростовського СІЗО-1.

30 вересня Муратова знову госпіталізували.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини