Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Політв'язня Сервета Газієва видалили з російського суду за розмову кримськотатарською мовою

6 / 08 / 2021

5 серпня суддя Південного окружного військового суду в Ростові-на-Дону видалив із залу засідань політв’язня Сервета Газієва через використання ним кримськотатарської мови.

Про це повідомляє «Кримська солідарність».

«Провина» Газієва полягала в тому, що на початку засідання він кримськотатарською мовою звернувся до судді, сказавши, що він не чує прокурора, який нерозбірливо зачитував письмові докази.

За це суддя постановив вивести Газієва із залу.

Кореспондент «Кримської солідарності» намагався зробити фото того, як виводять Газієва, але судовий пристав виштовхнув його із залу суду. Після цього засідання йшло в звичайному режимі.

Варто зазначити, що Сервета Газієва російський суд неодноразово видаляв із залу під час засідань за розмову кримськотатарською.

Нагадаємо, Сервет Газієв — фігурант другої Сімферопольської «справи Хізб ут-Тахрір». 23 підозрюваних цієї групи були затримані в березні 2019 року. Пізніше за цією справою затримали ще 2 людини. Всі вони обвинувачуються в причетності до забороненої в РФ (але легальної в Україні) організації «Хізб ут-Тахрір». Їм інкримінують ч. 1 ст. 205.5 КК РФ (Організація діяльності терористичної організації), за ч. 2 ст. 205.5 КК РФ (участь в діяльності терористичної організації). Всім фігурантам справи було також пред’явлено обвинувачення за ч. 1 ст. 30 і ст. 278 КК РФ (Підготовка до насильницького захоплення влади).

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини