Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Політв'язень Сервет Газієв не зміг взяти участь у судовому засіданні через поганий стан здоров'я

26 / 08 / 2021

26 серпня український політв’язень Сервет Газієв не брав участі в засіданні Південного окружного військового суду в Ростові-на-Дону через «судинну лицьову невропатію праворуч».

Про це заявив російський суддя з посиланням на медичну довідку про стан в’язня, повідомляє «Кримська солідарність».

«Діагноз Сервету Газієву лікар лікарні при службі виконання покарань по Ростовській області поставив в день засідання. Адвокати виступили проти того, щоб продовжувати слухання справи, оскільки за відсутності Газієва його права на захист будуть порушені. Держобвинувач і підсудні підтримали аргумент адвокатів, і дату слухання перенесли», — повідомляє «Кримська солідарність».

Наступне засідання відбудеться 2 вересня.

Нагадаємо, фігурант другої Сімферопольської «справи Хізб ут-Тахрір» 61-річний Сервет Газієв має серйозні проблеми зі здоров’ям. З початку 2021 роки йому неодноразово викликали карету «швидкої допомоги» в зал суду.

Раніше в коментарі QirimInfo український генконсул в Ростові-на-Дону Тарас Малишевський сказав, що Газієв переніс цього літа мікроінсульт, внаслідок якого у політв’язня спостерігається асиметричність обличчя і порушення дикції.

Як повідомляє «Кримська солідарність», російському правозахиснику Льву Пономарьову надійшла відповідь на його звернення до Ростовського управління служби виконання покарань з вимогою надати інформацію про здоров’я Сервета Газієва.

Йому написали, що загальне самопочуття Газієва задовільне і що «екстреної медичної допомоги та госпіталізації» він не потребує.

Сервет Газієв — фігурант другої Сімферопольської «справи Хізб ут-Тахрір». 23 підозрюваних цієї групи були затримані в березні 2019 року. Пізніше за цією справою затримали ще 2 людини. Всі вони обвинувачуються в причетності до забороненої в РФ (але легальної в Україні) організації «Хізб ут-Тахрір». Їм інкримінують ч. 1 ст. 205.5 КК РФ (Організація діяльності терористичної організації), за ч. 2 ст. 205.5 КК РФ (участь в діяльності терористичної організації). Всім фігурантам справи було також пред’явлено обвинувачення за ч. 1 ст. 30 і ст. 278 КК РФ (Підготовка до насильницького захоплення влади).

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини