Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Політв'язень Джеміль Гафаров пережив інфаркт. Його госпіталізовано

17 / 06 / 2021

Про це QirimInfo розповів адвокат Ріфат Яхін.

Він повідомив, що 10 червня фігурантів цієї справи Джеміля Гафарова і Сервета Газієва вивезли в ростовську Міжобласну туберкульозну лікарню №19. Тоді засідання не відбулося через те, що в зал суду вже вп’яте з березня 2021 року викликали «швидку» політв’язневі Сервету Газієву. У цій лікарні заявили, що незважаючи на безперервні болі в животі, Сервет Газієв здоровий. Але Джеміля Гафарова залишили під наглядом лікарів. Він досі знаходиться в цій лікарні і брав участь в судовому засіданні за допомогою відеоконференцзв’язку.

«При Гафарові була присутня начальник цього терапевтичного відділення. Вона сказала, що його доставили екстрено зі скаргами на серце і нирки. Йому поставили діагноз “хронічна ниркова недостатність” та “інфаркт”, який був перенесений у зв’язку з нирковою недостатністю. Тобто ниркова недостатність — це його основна проблема, а інфаркт — лише супутня. Вона сказала, що зараз проводять йому обстеження. Але Гафаров на засіданні сказав, що жодних досліджень йому там не проводять, що він просто лежить в тій лікарні», — розповів Ріфат Яхін.

Також, сказав Гафаров повідомив, що зараз на тлі ниркової недостатності у нього відбувається загострення подагри.

Нагадаємо, 27 березня 2019 року в Криму пройшли масові обшуки в будинках кримських татар, після яких 25 затриманим (серед яких був і Джеміль Гафаров) було обрано запобіжний захід у вигляді утримання під вартою. Їх підозрюють в причетності до забороненої в РФ (але легальної в Україні) організації «Хізб ут-Тахрір».

Окупаційна влада звинуватила Джеміля Гафарова за ч. 2 ст. 205.5 ( «Участь в діяльності терористичної організації»), ст. 278 КК РФ («Підготовка до насильницького захоплення влади організованою групою за попередньою змовою»).

Гафаров — інвалід другої групи. Ще до ув’язнення він мав хронічну ниркову недостатність четвертого ступеня і пов’язані з цим хвороби серця. У 2017 році він переніс важкий інфаркт міокарда, ускладнений аневризмою.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини