Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Плюс 3 місяці – Ансару Османову продовжили термін утримання під вартою

1 / 04 / 2022

31 березня підконтрольний РФ Севастопольський міський суд продовжив на три місяці термін утримання під вартою Ансара Османова. Про це повідомляє “Кримська солідарність”.

“Захист повідомив у суді, що немає жодного факту підтвердження звинувачень слідчого ФСБ. Але суд не почув жодної фрази захисту та продовжив термін ув’язнення. Утримання у слідчому ізоляторі Ансара – це просто тиск на нього за те, що він відмовився наговорювати себе і своїх співвітчизників. За три дні оскаржимо рішення суду”, – каже адвокат активіста.

Ансар Османов є активістом об’єднання “Кримська солідарність”. Він регулярно відвідував судові справи проти кримських татар, яких переслідували з політичних мотивів, а також надав свій будинок для інтелектуальних занять для дітей політв’язнів.

9 лютого 2022 року о 4 ранку в окупованому Криму співробітники ФСБ провели обшуки та арешти у будинках кримських татар у Сімферопольському, Бахчисарайському та Білогірському районах АР Крим, а також у Балаклавському районі м. Севастополя. За результатами обшуків чотири людини – Марлен Мустафаєв, Ернест Сейтосманов, Ансар Османов та Аметхан Абдулвапов – були затримані за звинуваченнями у нібито причетності до Хізб ут-Тахрір аль-Іслами (ісламської політичної організації, що легально діє на території України та більшості держав, організацією рішенням Верховного Судна РФ).

КримSOS та коаліція правозахисних організацій вважають ці арешти незаконним та спрямовували відповідне звернення до Президента України, Верховної Ради України, Міністерства закордонних справ України, Прокуратури АРК та міста Севастополя.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини