Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Півроку роботи вільного простору переселенців

21 / 03 / 2016

У серпні 2015 року було відкрито Будинок Вільних Людей хаб, під дахом якого розташувались чотири громадські організації: «КримSOS»,  «Восток SOS»,  «Новий Донбас»,  «Центр зайнятості вільних людей» (ЦЗВЛ). Разом було створено «єдине вікно» допомоги  переселенцям у різних сферах: працевлаштуванні, правовій та психологічній допомозі, забезпеченні необхідними речами, підтримці самозайнятості. Також у Будинку вільних людей проводяться різноманітні заходи (від навчальних до розважальних програм).

 

2-3 вересня на Міжнародній конференції з питань переселенців міжнародні експерти та представники українських громадських організацій прийняли Рекомендації щодо спільної роботи. А в жовтні-грудні ГО «КримSOS» проводив  адвокаційну роботу по втіленню цих рекомендацій у життя.

 

Для переселенців, котрі вже створили свій бізнес, та для тих, хто лише збирається почати свою справу, були організовані два навчальні бізнес-табори.  Учасники цих таборів пройшли менторська програму (супровід) та долучились до Грантового конкурсу на найкращий бізнес-план. П’ять проектів, що перемогли у конкурсі, отримали фінансову допомогу на старт власного бізнесу – 50 тис. гривень кожен.

 

Також КримSOS втілив у життя проект з обміну досвідом для громадських активістів. Було проведено п’ять навчальних поїздок. Підсумкова зустріч по навчальним поїздкам відбулась за участі іноземного експерта – Тамар Маркіашвілі, екс-прем’єра з питань біженців і розселення в Грузії та члена Парламенту Грузії. 

 

Проте на цьому робота не припиняється. У лютому розпочався ще один проект підтримки в рамках Української Ініціативи з підвищення впевненості (UCBI), яка фінансується  Агентством США з міжнародного розвитку (USAID). Детальніше про новий проект читайте тут.

 

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини