Ви знаходитесь:

Консолідація зусиль для довгострокових стратегічних програм з питань ВПО

Серпень 03, 2015 13:30 0 30079
Створення місця для загальнонаціональної координації та обміну інформацією з метою інтеграції переселенців

Донор проекту: Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) 

Термін реалізації проекту: липень 2015 р. — серпень 2016 р., листопад 2016 р. — березень 2017 р. 

Проект виконується в рамках Української ініціативи зміцнення громадської довіри (UCBI) і включає п'ять компонентів: 

1. Роботу хабу «Будинок Вільних людей», який відкрився в серпні 2015 р. Це унікальний простір комплексної допомоги внутрішньо переміщеним особам (ВПО) за принципом єдиного вікна. Він поєднував роботу чотирьох організацій: KримSOS, Восток SOS, Новий Донбас, Центр зайнятості Вільних Людей. Відтепер у складі коаліції хабу «Будинок вільних людей» такі організації – КримSOSВосток-SOS та Центр зайнятості Вільних людей, а ГО «Новий Донбас» вийшов із коалції, але продовжить співпрацю з учасниками коаліції в іншому форматі.

Щодня в хабі проводяться різноманітні заходи для громади та надаються безкоштовні послуги для ВПО. Детальніше ТУТ.

2. Проведення різних адвокаційних заходів (прес-конференції, робочі групи з партнерами, зустрічі з представниками влади, робота над вдосконаленням законодавства, інформаційні кампанії, аналітична та дослідницька робота). З листопада 2016 року розпочалася робота з Міністерством з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України – інформаційна, консультаційна підтримка.

У травні 2016 року був проведений тренінг для представників ГО та органів державної влади від міжнародного експерта Лаяла Сунги.

У вересні 2015 року була проведена міжнародна конференція «Консолідація зусиль для довгострокових стратегічних програм з питань ВПО: міжнародний досвід та імплементація в Україні» за участі іноземних та українських експертів з питань ВПО, а також представників громадського сектору. 

3.
Програма розвитку громад, підгрунтям запуску якої стали навчальні поїздки громадських активістів, які працюють з переселенцями, в регіони для обміну досвідом та коонсолідації зусиль у 2015 році. У 2016 році реалізовано:

 • NGO Camp (30 березня – 1 квітня 2016 року): 3 –денний тренінг (міжнародний експерт Ян Цихлінський) – базові основи підходу CDP, практичні завдання та поради від тренера по введенню нового підходу на місцях. Учасники – 10 громадських організацій та ініціатив, які пройшли попередній відбір;
 • Менторська програма для учасників NGO Camp (квітень 2016 р.): онлайн-консультації від експерта.
 • Грантовий конкурс на програму допомоги ВПО (з використанням підходу CDP) для учасників NGO Camp (квітень – травень 2016 р.): 5 Грантів по 50 000 грн.
 • Менторська програма для переможців грантового конкурсу (червень – липень 2016 р.).

З реалізованими проектами громадських ініціатив можна познайомитись тут

З листопада 2016 р. ведеться безпосередня робота з громадами на місцях:

 • Моніторингові візити;
 • Ком'юніті заходи;
 • Фінансова підтримка ініціатив (закупка матеріалів для втілення проектів); 
 • Семінар по кращим практикам (березень 2017 р.). 

4. Підтримка самозайнятості ВПО через навчальну та менторську програми: 

 • 11 березня — Бізнес-Форум для переселенців (про результати форуму читайте тут);
 • квітень — два навчальні бізнес-табори: перший — для ВПО, які відкрили власний бізнес; другий  для ВПО, які планують відкрити власний бізнес;
 • квітень-травень — менторська програма для учасників бізнес-таборів;
 • квітень-травень — грантовий конкурс (5 найкращих бізнес-проектів отримали грантову підтримку для старту бізнесу (обладнання на суму 50 тис. грн)).

У 2015 році також були проведені два бізнес табори (читайте про них тут і тут), менторська підтримка та грантовий конкурс, у результаті яких 5 переселенців отримали гранти на розвиток власної справи. 

5. Інформаційна робота — проект успішних історій переселенців. Була випущена документальна стрічка «З нуля» про людей, які були вимушені залишити дім, але знайшли сили не просто відновити нормальне життя, а й розпочати власну справу з нуля на новому місці. Також було опубліковано ряд навчальних інструкцій та статтей про відкриття та розвиток бізнесу (серпень-жовтень 2016 р). Читайте інструкції тут

 

З результатами роботи Будинку Вільних Людей можна ознайомитись туттут і тут

 

Поділитися у Соцмережах: