Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Під час засідання суд в Криму видалив Чийгоза і Полозова з процесу

5 / 04 / 2017

Сьогодні, 5 квітня, в ході судового засідання по «справі Чийгоза» суд не задовольнив апеляційну скаргу Ахтема Чийгоза та його адвокатів, пов’язану з продовженням йому терміну тримання під вартою. Про це повідомляє Центр інформації про права людини.

У першій половині дня суд по «справі Чийгоза» провів опитування свідків захисту. Свідок Саніє Аметова розповіла про те, що 26 лютого вона разом з іншими жителями Красноперекопського району приїхала на мітинг під Верховну раду Криму.

З собою у неї були прапори, які вона носила на попередні заходи. Свідок захисту вкотре підтвердила, що проукраїнські мітингувальники не використали держаки від лопат для у якості флагштоків.

«Також вона показала про те, що ніхто не вказував їм де ставати, не давав розпорядження що робити, люди самостійно визначали де їм знаходиться, вони розташувалися між колонами ближче до центру з лівого боку, настрій у мітингувальників був нейтральним, люди вигукували гасла. проукраїнські гасла, проросійські гасла, проте агресії ніхто не виявляв», – розповів Микола Полозов.

За словами свідка, хвилювання почалися після приєднання до проросійських мітингувальників великої групи підтримки з Севастополя.

На цьому допит свідків був закінчений.

У другій половині дня відбулося засідання з розгляду апеляційної скарги Ахтема Чийгоза, пов’язану з продовженням йому строків тримання під вартою до 8 липня.

За інформацією правозахисної організації, конфлікт між суддівським складом і стороною захисту почався з того, що захист дізналася щодо неналежного оформлення документів представником прокуратури Андрієм Калтиріним, який не подав до суду наказ свого начальства про призначення обвинувачем на цьому процесі.

«Судді стали реагувати на цей факт нервово, потім пішли в дорадчу кімнату, після чого заявили, що відведення прокуророві не буде», – повідомляють правозахисники.

Ахтем Чийгоз зазначив, що на даному етапі відвід прокурору ніхто не заявляв, після чого судді стали підвищувати голос на Чийгоза, оголосивши йому два зауваження. Після цього, аналогічним чином судді поставилися до виступу адвоката Полозова, оголосивши йому два зауваження.

«А коли слово взяв адвокат Олександр Лісовий, судді показово встали і пішли в дорадчу кімнату. Звідти вони з’явилися з рішенням про видалення Полозова і Чийгоза з процесу», – заявляють у правозахисній організації.

Суд не задовольнив клопотання залишився адвоката Лісового про відмову від участі в процесі, в зв’язку з відмовою свого підзахисного від його послуг.

Після чергового видалення суддів до нарадчої кімнати для прийняття рішення, адвокат Лісовий демонстративно покинув зал засідання.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини