Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Пенсійний фонд в черговий раз дискримінував переселенців

5 / 12 / 2016

Перевірки проводитимуть представники Ощадбанку серед тих переселенців, які не мають електронного пенсійного посвідчення. В разі не проходження ідентифікації, виплати призупинять.

Зазначена процедура ідентифікації є дискримінаційною. Подібні перевірки не проводяться серед інших громадян, які отримують соціальні виплати. 
Активісти підготували звернення з проханням відхилити проект Постанови, як такий, що не відповідає чинному законодавству та значно звужує права внутрішньо переміщених осіб.
В доповнені до листа додається аналітична довідка, що містить більш глибинний аналіз проекту Постанови на відповідність до законодавства.
Громадські організації рекомендують Пенсійному Фонду України та Міністерству соціальної політики України використовувати наявні інструменти здійснення контролю, що достатньою мірою надає Закон України «Про забезпечення прав та свобод внутрішньо переміщених осіб» та Порядок створення, ведення та доступу до відомостей Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб.
Замість розробки нових процедур верифікації та ідентифікації активісти закликають органи державної влади забезпечити повноцінне функціонування Єдиної інформаційної бази та налагодити обмін інформацією між міністерствами. Через неузгодженість дій органів влади не повинні страждати громадяни України.

Переглянути повний текст звернення та додаток можете ТУТ.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини