Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Особливості вступної кампанії для кримчан

29 / 07 / 2015

Для того щоб стати студентом українського внз, кожен абітурієнт, очевидно, повинен мати певний перелік документів. Для кримчан найбільшою проблемою є отримання документів про повну загальну середню освіту українського зразка та сертифіката Українського центру оцінювання якості освіти 2015 року.

Зараз учні кримських шкіл отримують атестати виключно за зразком Російської Федерації. Раніше такий атестат міг би бути поданий в українські внз. Ще в 2000 році було підписано угоду між Кабінетом Міністрів України та урядом Російської Федерації про взаємне визнання та еквівалентність документів про освіту і вчені звання. Таким чином, молоде покоління кримчан змогло б навчатися на материковій частині України, забезпечуючи «українське майбутнє» півострова.

Однак восени минулого року Міністерство освіти і науки України дало зрозуміти майбутнім абітурієнтам окупованих територій, що без українського атестату вони не зможуть стати студентами материкової України.

«Не мають і не матимуть у майбутньому ніякої юридичної сили будь-які “документи про освіту”, видані структурами РФ і самопроголошеною “владою” на півострові Крим, а також терористами на тимчасово контрольованій ними території Донецької та Луганської областей. Ніякого “визнання”, “нострифікації”, “обміну” таких “документів” і т.п. з боку Міністерства освіти України, інших органів влади та зарубіжних країн не буде», – йдеться у листі МОН №1 / 9-535 від 14.10. 2014.

Обрізавши можливість для вступу з російськими атестатами, Міносвіти розробило альтернативні варіанти. Восени 2014 Міністерство рекомендувало випускникам 11-х класів окупованих регіонів пройти державну підсумкову атестацію в інших навчальних закладах України і отримати офіційні документи державного зразка про освіту. У лютому 2015 також був оприлюднений список шкіл, які здійснюють навчання екстерном учнів з території Криму і міста Севастополя. З цими документами можна ознайомитися на офіційному сайті Міністерства освіти.

 Що стосується сертифіката Українського центру оцінювання якості освіти, то і тут були зроблені спроби спростити завдання майбутнім абітурієнтам окупованих територій. Перший крок, який був зроблений в цьому напрямку – можливість зареєструватися на проходження ЗНО без паспорта громадянина України. Всім бажаючим необхідно було подати свідоцтво про народження українського зразка. Другий крок – це відтермінування здачі ЗНО. Для тих, хто не встиг пройти тестування своєчасно, передбачена здача його під час додаткової сесії, яка пройде з 1 по 15 липня 2015 року. Для тих, хто не встигне записатися на додаткову сесію, запропоновано здати скорочену, зареєструватися на яку потрібно в період з 16 червня по 16 липня 2015 року.

 

Коментар експерта

Президент Києво-Могилянської академії Андрій Мелешевич

Для того, щоб вступити в українські навчальні заклади, потрібно мати український атестат і ЗНО. Кожному громадянину України була надана можливість отримати український атестат. На сайті міністерства була поширена інформація, як зробити це екстерном. Якщо у жителя півострова є український атестат, а ЗНО – ні, то технічно він може вступати в ті заклади, де його не вимагають.

Якщо на українській території ворожа держава видає атестат, чому українські навчальні заклади повинні його визнавати? Якщо ж він був виданий, наприклад, в Кубанській або Ростовській областях Росії, то юридично це можливо.

 

Поділитись

Вибір редакції

Ще Статті