Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

ООН опублікувала нову доповідь про порушення прав людини в окупованому Криму

27 / 08 / 2020

Як наголошується у доповіді, серед найпоширеніших порушень, які допускає РФ в Криму, є незаконні затримання та утримання під вартою, тривалі судові процеси, відсутність доступу до адвоката, тортури і жорстоке поводження, відсутність ефективних засобів правового захисту.

«УВКПЛ задокументовано сім кримінальних справ, в яких складалося враження, що, адвокати, призначені державою, діяли всупереч інтересам своїх клієнтів. Зокрема, адвокати не звертали увагу на істотні порушення кримінального процесу, ігнорували скарги обвинувачених на тортури, заперечували проти клопотань своїх клієнтів в ході судового розгляду і не робили ніяких дій, коли вони присутні при жорстокому поводженні з їхніми клієнтами з боку співробітників ФСБ», — йдеться в доповіді.

Також зазначається, що відповідно до міжнародного гуманітарного права, окупуюча держава не може ретроспективно застосовувати кримінальний закон на окупованій території. Іншими словами держава-окупант не може нікого переслідувати за дії, вчинені до окупації. Однак, як зазначається в доповіді, Росія порушує цей принцип.

«УВКПЛ задокументовано пов’язані з конфліктом справи щодо 29 осіб (24 чоловіків та 5 жінок), засуджених в Криму відповідно до законів Російської Федерації за діяння, вчинені до початку окупації. Більшість цих справ стосувалися публікацій в соціальних мережах, що містять символи, гасла або заяви організацій, заборонених в РФ, … але які є дозволеними законом в Україні», — йдеться в доповіді.

Відзначається, що доповідь ґрунтується на 673 детальних інтерв’ю з жертвами і свідками порушень прав людини, результатах моніторингу 1280 судових засідань і вивченні більш ніж 3300 судових рішень та інших відповідних матеріалів.

Раніше Верховний комісар ООН з прав людини Мішель Бачелет, представила доповідь, у якій повідомила, що в окупованому Криму продовжують застосовувати тортури і обмежувати свободу слова.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини