Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Окупаційна влада Криму заявила про будівництво опріснювальних установок в чотирьох містах півострова

7 / 12 / 2020

«Всі наші муніципальні утворення, які користуються підземними джерелами, повинні мати альтернативу в якості опріснювальної установки, особливо ті, що знаходяться на березі моря. Це Ялта, Судак, Керч, Феодосія. На них не треба витрачати великі гроші», — сказав Аксьонов на засіданні оперативного штабу з питань водопостачання Криму.

Раніше Аксьонов заявляв про плани побудувати опріснювальні установки для забезпечення водою Сімферополя в с. Миколаївка (Сімферопольський район) та с. Фрунзе (Сакський район).

«Міністр ЖКГ» окупованого Криму Дмитро Черняєв під час цього засідання повідомив, що вже підготовлені розрахунки, і знайдено майданчик для будівництва опріснювальної установки в Ялті.

Також він додав, що з 14 грудня, через критичну нестачу прісної води, в Ялті введуть нові графіки подачі води по шість годин на добу.

«По Ялті ми спостерігаємо в даний час мінімальні притоки в основні водосховища, які живлять Велику Ялту. За планом заходів адміністрація міста планує приступити до зниження подачі води. На поточному тижні буде проведено повне оповіщення всіх об’єктів, і з наступного понеділка перехід на графік подачі по три години вранці і три години у вечірній час», — сказав Черняєв.

Нагадаємо, у зв’язку з гострим дефіцитом прісної води в Криму, 24 серпня, в Сімферополі та ще 39 населених пунктах Сімферопольського і Бахчисарайського районів стартував перший етап обмеження подачі води. Спочатку була припинена подача гарячої води, а з 7 вересня водозабезпечення стало здійснюватися по годинах вранці і ввечері. З 17 листопада в столиці Криму ввели ще більш жорсткі обмеження подачі води.

До 2014 року дніпровська вода з Каховського водосховища через Північно-Кримський канал забезпечувала близько 85% потреб Криму в прісній воді. Однак, з початком окупації, поставки на півострів припинилися.

Українська влада неодноразово заявляла, що відновлення подачі води в Крим можливе тільки після деокупацію півострова.

Детальніше про те, як російська окупаційна влада намагається вирішити проблему водопостачання Криму, читайте в нашому матеріалі.

 

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини