Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Окупаційна влада Криму склала нові адмінпротоколи на автономну мусульманську громаду «Алушта»

26 / 04 / 2021

За його словами, перший протокол складено за ч. 3 статті 5.26 КпАП РФ («Здійснення місіонерської діяльності з порушенням вимог законодавства»). На думку окупаційної поліції, «провина» громади полягає в тому, що в її мечеті «Юкари джамі» зберігалася «непропечатана література», а саме три книги, які були вилучені силовиками під час перевірки в мечеті 30 березня.

 
(фото: «Кримська солідарність»)

«Громада повинна була надрукувати в цих книгах про те, що вони у неї там в шафці зберігаються. Ці книги не заборонені, вони знаходяться у вільному продажу. А на імама Юсуфа Аширова був заведений адміністративний протокол і відправлений до суду за ч. 4 ст.5.26 КпАП РФ. Причому справу буде розглядати той самий суддя (що і минулого разу, — ред.), і у якого вже склалася думка щодо Аширова. Зараз ми чекаємо призначення дня засідання за цими двома статтями», — розповів Рустем Кямілєв.

Нагадаємо, у квітні 2020 року підконтрольною РФ прокуратурою Алушти було порушено адміністративну справу проти імама громади «Алушта» Юсуфа Аширова за «незаконну місіонерську діяльність» (ч.4 статті 5.26 КпАП РФ). У червні 2020 року російський суд в Алушті оштрафував Аширова на 5 тисяч рублів по цій справі.

Як раніше повідомляв адвокат Рустем Кямілєв, окупаційна влада тисне на автономну громаду «Алушта», оскільки хоче ліквідувати її і приєднати до російського Духовного управління мусульман Криму (ДУМК).

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини