Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Окупаційна влада Криму бурить додаткові свердловини для забезпечення водою Сімферополя

2 / 09 / 2020

«На Іванівському водозаборі ми отримали від екологів дозвіл на пуск в експлуатацію ще п’ятьох свердловин — це 5 тисяч кубометрів на добу. Ми їх обв’язали, підключили. Крім цього, на Сільському водозаборі ми ще запустили чотири свердловини до тих двох, які були, що дозволить нам, починаючи з завтрашнього дня, більшу кількість води перенаправляти з Іванівки на місто », – сказав Баженов.

За словами чиновника, зараз ведуться роботи по введенню в експлуатацію ще чотирьох свердловин в Сімферопольському районі — біля сіл Табачне і Роздолля.

Тим часом, як повідомляють російські ЗМІ, глава підконтрольного РФ Держкомітету меліорації і водного господарства Криму Ігор Вайль розповів, скільки залишилося води водосховищах, які постачають Сімферополь.

За його даними, Аянське водосховище має запас в обсязі 44% — це 1 млн 710 куб. м води, Сімферопольське — 18% (4 млн 390 куб. м), Партизанське — 18,5%  (6 млн 318 тисяч куб. м).

За словами чиновника, Сімферополь витрачає в день 108 —110 тисяч куб. м води.

Як ми раніше повідомляли, в серпні через посуху і обміління річок, запаси у водосховищах окупованого Криму скоротилися на 12 мільйонів кубометрів.

Нагадаємо, 24 серпня, в Сімферополі та ще у 39 населених пунктах Сімферопольського і Бахчисарайського районів стартував перший етап обмеження подачі води. Спочатку була припинена подача гарячої води, а з 7 вересня подача води повинна буде здійснюватися по годинах вранці і ввечері. 26 серпня стало відомо, що влада міста не планує вводити режим надзвичайної ситуації через дефіцит води.

До 2014 року вода з Каховського водосховища забезпечувала близько 85% потреб Криму в прісній воді за допомогою Північно-Кримського каналу. Однак з початком окупації поставки на півострів припинилися.

Українська влада неодноразово заявляла, що відновлення подачі дніпровської води в Крим можливо лише після деокупації півострова.

Детальніше про те як російська окупаційна влада намагається вирішити проблему водопостачання Криму, читайте в нашій в нашому матеріалі.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини