Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Огляд зарубіжних ЗМІ: Катастрофа MH17 і її наслідки для України

30 / 07 / 2015

Так, Метью Роянскі, директор Інституту Кеннана при Центрі Вудро Вільсона, і Майкл Кофман, експерт інституту з питань державної політики, написали в статті для CNN, що загибель майже 300 пасажирів стала останньою краплею для Заходу, підштовхнувши його до введення більш жорстких санкцій і поклавши кінець епосі співробітництва з Росією. Перший час після початку україно-російського конфлікту на розрізненому Заході звучали заклики відмовитися від підтримки України й взагалі від всієї ідеї «Східного співробітництва», і тим самим зберегти економічні відносини з Росією. Однак після катастрофи рейса MH17 навіть у Німеччині, найбільшому західному партнері Росії, суспільна думка значно змінилася.

 І хоча суперечки щодо ефективності санкцій тривають дотепер, уже ясно, що лейтмотивом відносин між Заходом і Росією будуть взаємна ізоляція і стримування. Експерти підкреслюють, що поки що неможливо передбачити результат конфлікту між Росією й Україною. При цьому вони побоюються, що Росія, який уже майже нема що втрачати, вирішить піти на більш радикальні дії, збільшивши втрати від конфлікту як для України, так і для її союзників на Заході.

Між тим, деякі аналітики продовжують продумувати шляхи вирішення конфлікту в Україні. Карл Більдт, колишній прем’єр-міністр і міністр закордонних справ Швеції, а також колишній спецпредставник ЄС у Югославії, у статті на Project Syndicate запропонував використати досвід місії UNTAES (Тимчасова адміністрація Організації Об’єднаних Націй для Східної Славонії, Барані й Західного Срему), що в 1996-1998 р. забезпечувала мир у частині Хорватії, яку контролювали сербські сепаратисти.

На думку Більдта, поки що Росія чекає на крах чинного українського уряду, але — за умови єдності й твердості України й Заходу — із часом Донбас стане загрозою в першу чергу для самої Росії. Коли цей момент наступить, знадобиться механізм не тільки керування конфліктом, але і його вирішення. Досвід UNTAES може бути безцінний, і схожість риторики Кремля й риторики режиму Милошевича лише підтверджують це.

Читайте також Огляд зарубіжних ЗМІ: Західні експерти закликають владу та кредиторів допомогти Україні

Поділитись

Вибір редакції

Ще Статті