Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Незначний приплив: дощі у вересні не наповнили висихаючі річки і водосховища Криму

1 / 10 / 2020

«Опади носили короткочасний виключно локальний характер, випали 5-6 і 29-30 вересня. У Кримських горах випала незначна кількість опадів: на Ай-Петрі 42% норми, на Ангарському Перевалі 33% норми. Відсутність стокоутворюючих опадів в умовах переважання високих температур повітря сприяло подальшому виснаженню водності більшості річок. У басейнах річок зберігався режим глибокої літньої межені. У верхів’ях річок Альма, Чорна вище водосховищ Партизанське і Чорноріченське, в низов’ях річок Кача і Бельбек, а також на більшості селевих річок округів Алушти, Судака і Феодосії зберігалося пересихання», — йдеться у звіті.

Відзначається, що з 28 серпня припинилося надходження води в Чорноріченське водосховище, а з 31 серпня — в Партизанське.

Також у звіті сказано, що в декількох водосховищах приплив води внаслідок опадів був незначним. Так, в Білогірському водосховищі він склав 0.596 млн куб. м, в Сімферопольському — 0.466 млн куб. м, в Щасливому — 0.052 млн куб. м.

«Загальний сумарний запас води у водосховищах природного стоку на початок жовтня 2020 року на 91.20 млн.куб.м менше, ніж в 2019 році», — йдеться у звіті.

Також дощі не вплинули на рівень води в річках. За даними кримського Гідрометцентру, в окремих річках він підвищився на 1-3 см.

Як ми повідомляли раніше, в Криму з Росії прибув спеціальний літак, який повинен викликати опади на півострові.

Нагадаємо, у зв’язку з гострим дефіцитом прісної води в Криму, 24 серпня, в Сімферополі та ще 39 населених пунктах Сімферопольського і Бахчисарайського районів стартував перший етап обмеження подачі води. Спочатку була припинена подача гарячої води, а з 7 вересня водозабезпечення стало здійснюватися по годинах вранці і ввечері.

Раніше окупаційна влада Криму повідомляла, що навіть з урахуванням економії, запасів води в Сімферополі залишилося до листопада 2020 року. 

До 2014 року дніпровська вода з Каховського водосховища через Північно-Кримський канал забезпечувала близько 85% потреб Криму в прісній воді. Однак, з початком окупації, поставки на півострів припинилися.

Українська влада неодноразово заявляла, що відновлення подачі води в Крим можливе тільки після деокупацію півострова.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини