«Незаконний місіонер»: «суд» в Криму оштрафував імама Аблякіма Галієва на 5 тисяч рублів
11 / 11 / 2020Про це повідомляє «Кримська солідарність».
«Минуло 4 судових засідання щодо імама Галієва. Суддя визнала його винним і винесла штраф в розмірі 5000 рублів. Ми з цим рішенням категорично не згодні і будемо оскаржувати. Адвокат Еміль Курбедінов клопотав про перегляд відеозапису, яку прокуратура використовувала як основний доказ. Ми її спільно з суддею сьогодні переглянули і нічого протиправного там не побачили», — сказав адвокат імама Сейран Камілов.
Громадський захисник Сейтосман Каралієв, який представляв інтереси імама в суді разом з Каміловим, вважає, що ця адміністративна справа пов’язана з системним тиском РФ на непідконтрольні Духовному управлінню мусульман Криму автономні релігійні громади та імамів.
«Галієва Аблякіма весь джемаат (громада — ред.) околиці Судака вважає своїм імамом, який повинен проводити п’ятничні молитви в мечеті Таракташ. Наступний крок з боку держави буде який? Без документу нам не дозволятимуть проводити дуа (молебень — ред.) або дженазе (похорон)? До чого це все веде? Потрібно звернути на це увагу», — сказав Каралієв.
Нагадаємо, за час окупації Криму практично всі непідконтрольні Кремлю релігійні громади та організації півострова зазнали утисків.
Російська влада переслідує за «незаконну місіонерську діяльність» кримських імамів, які не підкоряються російському Духовному управлінню мусульман Криму.
Так, 29 квітня «суд» Совєтського району в окупованому Криму притягнув до адміністративної відповідальності імама Ділявера Халілова за проведення п’ятничної молитви.
10 червня 2020 року «мировий суд» в Алушті оштрафував імама Юсуфа Аширова на 5000 рублів.
Також в окупованому Криму і в Росії переслідують членів організації «Свідки Єгови», оскільки це релігійне об’єднання було визнане «екстремістським» Верховним судом РФ в 2017 році.
Крім цього, російська окупаційна влада намагається знищити Кримську єпархію Православної церкви України шляхом ліквідації та відчуження храмів на території окупованого півострова.
За даними Кримської правозахисної групи, в окупованому Криму, станом на кінець жовтня 2020 року, російська влада порушила 101 адміністративне провадження відносно релігійних організацій та їхніх членів за статтею «порушення законодавства про свободу совісті, свободу віросповідання та релігійні об’єднання».