Ви знаходитесь:

Джеміль Гафаров

Січень 27, 2021 16:09 0 62
Джеміль Гафаров – кримськотатарський активіст, який відвідував суди над політичними в’язнями у Криму та підтримував їх сім’ї. Він був заарештований у день масових обшуків у Сімферополі та Сімферопольському районі 27 березня 2019 року та вивезений до СІЗО № 5 Ростова-на-Дону. 

У Джеміля ризикова четверта стадія захворювання нирок та хворе серце. За час перебування у СІЗО стан його здоров’я різко погіршився. Адвокат Джеміля неодноразово подавав клопотання, але ситуація зрушила з місця, коли адвокат подав до суду на керівництво СІЗО. У лікарні Джеміля супроводжували 9 конвоїрів. Його пристебнули наручниками до ліжка, а лікар побоявся до нього наближатись та проводив опитування на відстані. Після обстежень залучені спецслужбами РФ лікарі склали висновок, що в Гафарова немає захворювань, що перешкоджають перебуванню під арештом. Джеміль люблячій батько чотирьох дітей, які дуже чекають на нього. 

«Хізб ут-Тахрір» – ісламська організація, дозволена в Україні та більшості європейських і світових держав, але заборонена в Росії. Це мирний релігійний рух, якому російське законодавство безпідставно приписує екстремістсько-терористичні наміри. В Криму 58 осіб обвинувачені у нібито участі в цій організації. Здебільшого це кримськотатарські активісти, які висловлювали протест проти окупації Криму.

Поділитися у Соцмережах:
Додати коментар
0 коментарів