Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Неіснуючі: що робити з реєстрацією народження на окупованих територіях?

19 / 12 / 2023

22 грудня о 16:00 КримSOS проведе публічне обговорення «Неіснуючі: що робити з реєстрацією народження на окупованих територіях?» у просторі Освіторія Хаб. Експерти порушать питання процедури реєстрації народження та доступ дітей на ТОТ до соціального життя.

Чому діти з окупованих територій, які не мають українського свідоцтва про народження, позбавлені багатьох прав? Які проблеми для родини створює відсутність свідоцтва у малечі? Скільки незареєстрованих дітей перебуває на ТОТ та чому це створює загрози?

Під час заходу ці питання експерти спробують окреслити не лише під час дискусії, а й у презентації з красномовною статистикою та історіями дітей, які постраждали через недосконалість процедури реєстрації актів цивільного стану.

Проблема реєстрації фактів народження на окупованих територіях залишається поза увагою українського суспільства. Проте це питання стосується кожного з нас: наслідки ігнорування проблеми можуть становити небезпеку для майбутнього України.

«Байдужість держави до цієї теми може призвести до загострення майбутніх викликів», — підкреслює юристка КримSOS Анна Рассамахіна. — «Фактично зараз створюються додаткові проблеми для майбутніх поколінь, яких можна було б уникнути».

Діти, народжені в окупації, є громадянами України, а завдання держави — забезпечити їм доступ до прав та можливостей. Прийняття закону про спрощену процедуру реєстрації народження може запобігти тому, що території опиняться в правовому вакуумі після деокупації.

З метою знайти шляхи розвʼязання проблеми, до юристки ГО «КримSOS» Анни Рассамахіної долучаться заступник Постійного Представника Президента України в АРК Денис Чистіков та юристка ГО «Громадський холдинг «Група впливу» Марія Красненко. Під час дискусії вони висвітлять, що питання реєстрації новонароджених на ТОТ потребує розробки дієвих правових механізмів саме зараз.

📅 Дата та час: 22 грудня, 16:00—17:00

📍 Місце: мала конференц-зала Освіторія ХАБ (Київ, вул. Князів Острозьких, 2)

Вхід на захід безкоштовний за попередньою реєстрацією.

Переглянути онлайн-трансляцію заходу можна буде на фейсбук-сторінці ГО КримSOS. Запис трансляції буде збережено.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Анонси