Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Не дають зігрітися: фігурантів Красногвардійської групи «справи Хізб ут-Тахрір» утримують у нелюдських умовах

13 / 01 / 2021

Про це QirimInfo повідомив адвокат Едем Семедляєв, який відвідав Арсена Абхаїрова та Ескендера Абдулганієва 11 січня (третього фігуранта справи Рустема Емірусеїнова також утримують в цьому СІЗО).

За словами Абхаїрова та Абдулганієва, СІЗО-3 Новочеркаська — найгірший з трьох ізоляторів, в яких вони були (раніше їх утримували в СІЗО-1 Сімферополя та СІЗО №1 і №5 Ростова-на-Дону).

«Ремонту там не було вже давно, всі стіни зелені від цвілі, дуже сиро і холодно. Хоча хлопці привезли з собою обігрівачі, якими користувалися в інших СІЗО, в цьому ізоляторі ці обігрівачі у них забрали. З 24-го числа Ескендеру Абдулганієву досі не видали постільної білизни, не видали ковдри. Він вкривається чим попало, спить в одязі. Харчування огидне. Унітаз тріснутий навпіл, їм неможливо користуватися», — розповів Едем Семедляєв.

Також адвокат додав, що стан здоров’я у політв’язнів відносно задовільний.

«Вони всі швидше за все перехворіли на коронавірус: у когось була висока температура, у кого зникав нюх і смак. Але у всіх проблеми з зубами через брак кальцію і сонячного світла», — сказав Семедляєв.

Нагадаємо, 14 лютого 2019 року року російські силовики провели обшуки в будинках і заарештували за підозрою в причетності до релігійної організації «Хізб ут-Тахрір» кримських татар Ескендера Абдулганієва, Арсена Абхаїрова і Рустема Емірусеїнова, жителів смт. Октябрське Красногвардійського району Криму.

3 листопада, Південний окружний військовий суд в Ростові-на-Дону засудив Рустема Емірусеїнова на 17 років, Арсена Абхаїрова — на 13 років, Ескендера Абдулганієва — на 12 років. Перші два роки політв’язні будуть відбувати в тюрмі, решту терміну — в колонії суворого режиму.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини