Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Нарешті понад 100 кримських політв’язнів зможуть отримати допомогу від держави – КримSOS

26 / 01 / 2022

26 січня за законопроєкт про захист політв’язнів №6104 проголосували 288 депутатів Верховної Ради України. Сім років чекали на це рішення активісти КримSOS, правозахисні організації та родини постраждалих. Так, у листопаді 2021 року вони опублікували колективне звернення, де просили депутатів швидше ухвалити закон. 

«Кілька років тому було винесено низку законопроєктів про статус політв’язнів, однак вони не дійшли до голосування. Тому допомога політв’язням та їх родинам надавалася у “ручному” режимі – постраждалі змушені були долати безліч бюрократичних перешкод, щоб домогтися пільг від держави», – розповідає Євгеній Ярошенко, аналітик КримSOS.

Якщо Закон «Про соціальний і правовий захист осіб, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, та членів їх сімей» підпише Президент,  140 кримських політв’язнів зможуть отримати правову, медичну, психологічну, соціальну, фінансову, реабілітаційну, освітню, трудову та інші види допомог. А також оформити грошову допомогу. 

Ініціатива поширюється на військовослужбовців, які потрапили у полон до противника; цивільних заручників, які утримуються незаконними збройними формуваннями в ОРДЛО; громадян України, ув’язнених з політичних мотивів за проукраїнську позицію, професійну, громадську, політичну чи правозахисну діяльність.

Нагадаємо, що текст законопроєкту 6104 з’явився 27 вересня 2021 року за ініціативи Президента України. КримSOS та інші громадські організації долучилися до зауважень та пропозицій на етапі підготовки законопроєкту до розгляду. А у жовтні 2021 року – підписали колективне звернення до Верховної ради з проханням якнайшвидше ухвалити проєкт закону.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини