Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Найближчим часом на волю вийдуть перші заарештовані окупантами по «справі Хізб ут-Тахрір» політв'язні Прімов та Ваітов

20 / 01 / 2020

Після закінчення терміну відбування покарання, Нурі Прімова очікує вісім років «адміністративного нагляду». Прімов був засуджений на п’ять років колонії загального режиму, свій термін політв’язень відбуває в республіці Марій Ел.

У вересні 2016 року Прімов був засуджений до п’яти років позбавлення волі, політв’язень намагався оскаржити вирок, але Верховний суд Росії залишив його в силі. З 23 січня 2015 року було поміщено силовиками окупантів під варту.

Рустем Ваітов був засуджений до п’яти років позбавлення волі. Під арештом – з 23 січня 2015 року.

Крім Прімова та Ваітова в 2015 році були також затримані кримські татари Ферат Сейфуллаев і Руслан Зейтуллаев – усіх умовно об’єднали до Севастопольської групи «справи Хізб ут-Тахрір».

Сейфуллаев також засуджений на 5 років, а Зейтуллаеву, після повторного розгляду справи збільшили вирок з 12 до 15 років позбавлення волі.

У російському правозахисному центрі «Меморіал» заявляють, що переслідування кримських татар по «справах Хізб ут-Тахрір» «здійснюється за звинуваченнями у правопорушення, вчинення якого відсутнє, з порушенням права на справедливий судовий розгляд і з застосуванням непропорційного діяння утримання під вартою».

До Вашої уваги відеосюжет активістів ГО «Кримська солідарність» з Раімє Прімовою – матір’ю політв’язня Нурі Прімова.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини