Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

На материкову Україну передали 12 ув'язнених з Криму

17 / 03 / 2017

Сьогодні, 17 березня з пенітенціарних закладів окупованого Криму на материкову Україну передали 12 ув’язнених. Про це повідомляють на сайті українського омбудсмена.

Це переміщення проходило в селі Гоптівка Харківської області, на прикордонному пункті пропуску українсько-російського кордону.

12 громадян України були засуджені вироками українських судів до російської анексії Криму. Вони висловили бажання на переміщення в Україну.

За словами представника Уповноваженого Михайла Чаплиги, для переміщення ув’язнених була застосована процедура ad hoc.

«Ми кажемо переміщення, бо передати [ув’язненого] можна на підставі конвенції [Європейська конвенція про передачу засуджених осіб], людина відбуває покарання і на підставі конвенції відбувається передача для відбування покарання на території країни походження, але це означало би визнання Україною, що Крим це територія Росії. Тому, ми не могли використовувати конвенційні механізми. Відтак виникла потреба у пошуку такого ad hoc механізму, коли ув’язнені могли би бути переміщені і саме для цього необхідна була участь двох омбудсменів», – повідомив Михайло Чаплига у коментарі QirimInfo.

Нагадаємо, 6 березня уповноважена зі справ людини в Україні Валерія Лутковська обговорила зі своєю російською колегою Тетяною Москаленко проблеми переміщення ув’язнених із окупованого Криму на материкову частину України.

 

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини