Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

На Майдані пройшла акція підтримки кримських політв'язнів

8 / 11 / 2016

На Майдані незалежності 8 листопада пройшла акція “Підтримаємо політичних в’язнів разом”. В акції взяли участь активісти та родичі ув’язнених – Клиха, Виговоского, Панова та інших. Вони згадували про своїх близьких і нагадували про необхідність уваги до цієї проблеми. Також приводом став День народження звільненого політв’язня Геннадія Афанасьєва.

 

Присутні писали листи в’язням, які потім відправлять організатори акції. Також можна було залишити привітання на полотні, фото якого буде передано українцям, які перебувають в ув’язненні в РФ.

“Треба постійно орагнізовивать акції з написання листів, тому що це один із зовнішніх проявів з нашого боку, так і це інформація отримана від самих ув’язнених, це спосіб зв’язку із зовнішнім світом. Крім того, можна допомагати матеріально, тому що близькі не мають кошти щоб зібрати ці посилки – щоб відправити посилку на територію РФ може знадобитися більше 10 000 гривень. Можна писати листи і самим близьким ув’язнених, тому що підтримка їм теж важлива”, — розповіла координатор Таміла Ташева.

На акції виступила мати Валентина Виговського, засудженого до 11 років суворого режиму за звинуваченням в шпигунстві. Вона розповіла про те, що смьям потрібна як моральна, так і матеріальна підтримка, тому що поїздки в місця позбавлення волі обходяться дуже недешево.

 

“Він практично в кожному листі пише, як важко терпіти ізоляцію. Для нашої родини підтримка дуже важлива. Я вчора прочитала його лист, його душевні волененія, і ту любов, яку він написав у листі – до нас і до нашої України. Я ридала, і зрозуміла що для нього дуже важливо до нього їздити, найближча можливість в кінці грудня. Але коштів на це у нашій сім’ї немає, ми намагалися з цим впорається своїми силами, але це виявилося дуже важко. Тому я прошу державу і органи, які можуть допомогти таким як ми – допоможіть будь ласка”, — сказала Галина Виговська.

 

Колишній політв’язень Геннадій Афанасьєв також закликав писати листи, і пояснив, як важлива зовнішня підтримка для людини перебуває в ув’язненні.

 

“Рік тому багато людей вийшли на Майдан і говорили слова підтримки. Пройшов рік, і ось я вже вільний, стою поруч з сім’ями, нас все більше, але ми все об’єднуємося заради свободи наших в’язнів. Я впевнений, що пройде що ще один рік, і ми зберемося всі разом, вже без сліз і з посмішкою на обличчі. Сьогодні все зроблено для вас, щоб ви могли взяти і написати. Три хвилини вашого часу, але це величезна підтримка нашим хлопцям”, — сказав колишній політв’язень.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини