Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

На Майдані Незалежності активісти закликали звільнити адвоката Курбедінова

31 / 01 / 2017

Сьогодні, 31 січня, у Києві на Майдані Незалежності активісти провели акцію «Беззахисні захисники» на підтримку арештованого в Криму адвоката Еміля Курбедінова.

У ній взяли участь голова Меджлісу Рефат Чубаров, правозахисник Олександра Матвійчук, перший заступник міністра інформполітики Еміне Джеппар, координатор Крим SOS Таміла Ташева, представник Freedom House Зорян Кісь, голова Amnesty International Україна Оксана Покальчук та інші.

«Ситуація з правами людини в Криму погіршується. У нашому звіті [звіт Amnesty International «Крим у пітьмі» за грудень 2016 року] ми говорили, що на Еміля Курбедінова тиснуть силовики. Ситуація з арештом Еміля – це не окремий випадок репресій, а системне погіршення ситуації з правами людини на півострові», – зазначила Покальчук.

Представники Amnesty International під час акції закликали писати листи-звернення до так званої влади півострова з вимогою звільнити адвоката.

Таміла Ташева також зауважила, що арешт Курбедінова – це «зачистка адвокатів перед новою хвилею репресій у Криму».

«Сьогодні в Криму здійснюють тиск на усіх адвокатів, які ведуть політичні справи та працюють разом з Емілем. Еміля «вибили» з усіх справ, які він веде. Це свідчить про новий виток репресій. До прикладу, можуть початися нові репресії у контексті заборони Меджлісу. Тому ми маємо захистити Еміля Курбедінова та усіх людей, якими він опікується», – зазначила Ташева.

Олександра Матвійчук переконана, що Україна має терміново запросити спецдоповідача ООН щодо захисту адвокатів: «Ця людина має вимагати негайного спецдопуску на окупований півострів. Це буде сигнал Кремлю, що ООНівські структури слідкують за тим, як на півострові переслідують адвокатів».

Також сьогодні у зв’язку з арештом Курбедінова український омбудсмен Валерія Лутковська направила листа до російської колеги – Тетяни Москалькової.

Раніше на підтримку Курбедінова виступили російський правозахисний центр «Меморіал», правозахисні організації Amnesty International, Freedom House, Front Line Defenders та інші.

Свою солідарність з Курбедіновим висловили також російські адвокати, направивши звернення до Федеральної палати адвокатів РФ з проханням вжити заходи щодо його захисту.

Нагадаємо, Еміль Курбедінов був затриманий 26 січня у Бахчисараї співробітниками управління з протидії екстремізму. У той же день Залізничний районний суд Сімферополя визнав Курбедінова винним в адміністративному правопорушенні, передбаченому ст. 20.3 КпАП РФ, і постановив притягнути його до адміністративного арешту строком на 10 діб.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини