Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

На «гарячу юридичну лінію» КримSOS надійшли 2304 звернення

26 / 01 / 2023

2304 звернення надійшли на «гарячу юридичну лінію» громадської організації КримSOS із квітня 2022 року. Про це розповіла юристка КримSOS Анастасія Калініна.

«Громадяни України, які перебувають за кордоном та планують повернення додому, звертаються до спеціалістів “гарячої юридичної лінії” КримSOS щодо перебування у третіх країнах та перетину кордону без наявних паспортних документів. Зараз українці можуть скористатися для цього посвідченням особи на повернення в Україну», — розповіла Анастасія Калініна.

Чинні правила в’їзду та перебування громадян України на території третіх країн українців із посвідченням на повернення в Україну можна переглянути за посиланням. Наразі ці правила діють на території Німеччини, Польщі, Туреччини, Болгарії та Румунії. 

Для отримання посвідчення особи на повернення в Україну в третіх країнах треба особисто звернутися до посольства або консульства України у цій державі, зібравши необхідний пакет документів.

Нагадуємо, що жителі окупованого Криму, які опинилися на території росії, можуть віддалено отримати посвідчення на повернення до України через треті країни. Звернутися щодо підготовки посвідчення можуть один із батьків або інший законний представник особи віком до 18 років; подружжя; повнолітні діти; рідні брати/сестри. Документ готуватимуть безкоштовно, термін виготовлення — до 5 днів. Термін його дії — до трьох місяців.

Фахівці «гарячої юридичної лінії» КримSOS надають допомогу за номерами +380962240123 для дзвінків Україною та світом та +380952775355 у Viber, Signal, Telegram, WhatsApp. Вони працюють із 9:00 до 18:00 з понеділка по п’ятницю, у суботу за номерами можна надсилати повідомлення в месенджерах.

Вибір редакції

Ще Новини