Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

На «гарячу юридичну лінію» КримSOS надійшли 2221 звернення

5 / 01 / 2023

З травня 2022 року спеціалістам «гарячої юридичної лінії» КримSOS надійшли 2221 звернення. Про це повідомила юристка КримSOS Анастасія Калініна.

«Виплати грошової допомоги внутрішньо переміщеним особам (ВПО) з тимчасово окупованих Криму та міста Севастополь є однією з найактуальніших проблем, з якими люди звертаються на «гарячу юридичну лінію» КримSOS. Складнощі в людей виникали через помилкове трактування нормативно-правових актів, які закріплюють допомогу ВПО з окупованих територій та зон бойових дій. З грудня виплати допомоги на проживання ВПО здійснюються згідно з наказом Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України № 309», — розповіла Анастасія Калініна.

Зазначеним наказом закріплено, що тимчасово окупованою територією вважається вся Автономна Республіка Крим та все місто Севастополь. Наказ було видано відповідно до постанови Кабінету Міністрів № 1364, яка визначає механізм формування єдиного переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих рф.

«Управління соціального захисту відмовляли ВПО в допомозі через відсутність окупованого АР Криму та м. Севастополя в переліку територій, який затверджує Мінреінтеграції. Наразі сподіваємось на зниження кількості відмов ВПО з окупованого Криму на призначення допомоги на проживання», — додала юристка.

Так, відповідно до Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території» такими є окремі райони Донецької та Луганської областей, Автономна Республіка Крим та місто Севастополь. В умовах воєнного стану перелік тимчасово окупованих територій та таких, на яких ведуться (велися) бойові дії, затверджуються окремим наказом Мінреінтеграції.

Фахівці «гарячої юридичної лінії» КримSOS надають допомогу за номерами +380962240123 для дзвінків Україною та Світом та +380952775355 у Viber, Signal, Telegram, WhatsApp. Вони працюють із 9:00 до 18:00 з понеділка по п’ятницю, у суботу за номерами можна надсилати повідомлення в месенджерах.

Вибір редакції

Ще Новини