Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

На дружину політв'язня Айдера Джаппарова склали протокол за одиночний пікет

19 / 04 / 2021

Копію протоколу і повідомлення про нього надала нашій редакції «Кримська солідарність».

Протокол датований ще 26 лютого 2021 року, але жінка отримала його тільки зараз. При цьому, в протоколі немає підпису самої Джаппарової, права їй не роз’яснили.

У документі зазначено, що жінку звинувачують за ч. 1 ст. 20.6.1 КпАП РФ (Невиконання правил поведінки при надзвичайній ситуації або загрозі її виникнення).

 

На думку окупаційної влади, «провина» Маргарити Джаппарової полягала в тому, що вона вийшла на одиночний пікет на підтримку чоловіка 26 грудня 2020 року на площу Куйбишева Сімферополя. Тоді, через 5 хвилин після початку пікету до неї підійшов поліцейський і став вимагати завершити пікет, заявивши, що вона повинна була повідомити «владу» про нього.

Варто відзначити, що навіть за законами РФ, які були нав’язані жителям Криму, одиночний пікет не вимагає попереднього узгодження з органами влади. Однак тепер російська поліція переслідує таких пікетувальників нібито за порушення самоізоляції. Але як людина може заразити оточуючих чи бути зараженою, якщо вона стоїть на вулиці сама, дотримуючись поважної дистанції — «влада» не пояснює.

Загалом, на цей момент готується до суду 5 адміністративних справ за одиночні пікети проти матерів і дружин кримських політв’язнів.

За ч. 5 ст. 20.2 КпАП РФ (Порушення встановленого порядку організації або проведення зборів, мітингу, демонстрації, ходи або пікетування) окупанти переслідують Зеліху Абхаїрову (мати Арсена Абхаїрова), Зуре Емірусеїнову (мати Рустема Емірусеїнова) та Еміне Абдулганієву (мати Ескендера Абдулганієва).

За ч. 1 ст. 20.6.1 КпАП РФ переслідують Фатму Ісмаїлову (дружину Рустема Ісмаїлова), а тепер і Маргариту Джаппарову.

Нагадаємо, в січні 2021 року Південний окружний військовий суд в Ростові-на-Дону засудив фігурантів Білогірської «справи Хізб ут-Тахрір» Енвера Омерова до 18 років ув’язнення, Айдера Джаппарова — до 17 років, Різу Омерова — до 13 років.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини