Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

На 16 днів більше дали переселенцям для оформлення виплат за березень

9 / 04 / 2022

Міністр соціальної політики України Марина Лазебна повідомила, що допомогу на проживання внутрішньо переміщеним особам (ВПО) за березень виплатять, якщо вони звернуться за нею до 30 квітня 2022 року. Раніше переселенцям потрібно було встигнути до 14 квітня. 

“Не дивлячись на те, що ми розширили можливості для того, щоб стати на облік як ВПО ані технічних, ані людських ресурсів в громадах не вистачає на те, щоб швидко зареєструвати всіх переселенців”, – розповідає Лазебна. 

Вона зазначила, що в багатьох управліннях соціального захисту та ЦНАПах черги з переселенців на декілька тижнів, а працівники просто не встигають прийняти всіх охочих до 14 квітня.

“На жаль, поки не запрацювала онлайн реєстрація ВПО та онлайн звернення за допомогою на проживання через Портал Дія.  Це пов’язано із тим, що інтегрувати в єдину систему різні інформаційні ресурси для того, щоб ідентифікувати людину та підтвердити факт її внутрішнього переміщення, достатньо складно. Зокрема, у випадках, коли людина була зареєстрована в одному місті, а фактично жила, працювала або навчалась в іншому місті. Крім цього, значна частина переселенців мають паперові паспорти, що також створює складнощі для забезпечення повністю автоматизованої інформаційної взаємодії”, – пояснила Міністр.   

Попри складнощі, обіцяють найближчим часом запустити можливість реєстрації статусу ВПО та соціальної допомоги в Дії. 

З моменту введення воєнного стану на сьогодні вже зареєстрували в офлайн режимі близько 900 тисяч внутрішньо переміщених осіб.   Станом на 9 квітня найбільша кількість зареєстрованих ВПО у: Вінницькій області – 55 тис, Львівській – 50,5 тис,  Хмельницькій – 47,4 тис., Полтавській – 46,1 тис., Закарпатській – 44 тис., та у  Черкаській – 42 тис. людей.

Радимо подивитись відповіді на п’ять найпоширеніших питань щодо оформлення виплат від юристів КримSOS.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини