Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

МЗС України засудило порушення Росією права кримчан на пересування

16 / 07 / 2020

Відповідну заяву було опубліковано на сайті зовнішньополітичного відомства.

Раніше російський уряд нібито в рамках боротьби з поширенням коронавирусної інфекції, заборонила перетинати адмінмежу окупованого півострова більш ніж один раз громадянам України, які постійно проживають в Криму і яким окупаційною адміністрацією були примусово видані російські паспорти. Тим самим, заявили в МЗС України, окупаційна влада порушуює право цих громадян на пересування.

«Такі обмеження, встановлені російською окупаційною владою, суперечать нормам міжнародного права, зокрема пункту 4 Міжнародного пакту про громадянські та політичні права 1966 року, в якому чітко прописано, що ніхто не може бути свавільно позбавлений права на в’їзд у свою власну країну», — йдеться в заяві МЗС України.

Також в міністерстві зазначили, що при цьому владою РФ не вводилися санітарні обмеження на сполучення з регіонами самої Росії, які суттєво уражені на COVID-19.

«Зокрема авіасполучення з Москвою не припинялось. Проводились масові військові та пропагандистські заходи, включаючи навчання, бойову підготовку, будівництво в районі бухти Омега та в аеропорті Бельбек, що стало осередком поширення інфекції, парад з нагоди 75-річчя перемоги 24 червня у Сімферополі», — наголосили в МЗС України.

На думку зовнішньополітичного відомства, введені під приводом боротьби з розповсюдженням коронавирусу обмеження, є протиправними, штучними і спрямованими на подальшу ізоляцію тимчасово окупованих територій від України.

Як ми писали раніше, з 15 липня РФ скасувала обов’язкову двотижневу обсервацію при в’ъзді в окупований Крим. Відтепер необхідно мати ПЦР тест на наявність COVID – 19 або для тих, хто вже перехворів вірусом – тест на наявність антитіл. Але РФ залишила в силі обмеження для громадян України на в’їзд на територію АР Крим та м. Севастополь. Аби потрапити до Криму необхідно мати гуманітарні підстави або першу ступінь спорідненості з мешканцем Криму котрий примусово отримав паспорт РФ.

До експертів КримSOS надходили звернення від громадян України, у яких залишилася нерухомість в окупованому Криму і яких окупаційна влада не пускає на півострів. Російські прикордонники відмовляють їм у в’їзді мотивуючи це тим, що майно в Криму — не є підставою для пропуску. Громадяни, які звернулися до КримSOS висловлюють стурбованість за збереження своєї власності.

Нагадаємо, КримSOS направила Міністру закордонних справ України заяву з проханням відреагувати на порушення Росією права жителів Криму на переміщення.

 

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини