Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

МЗС України: ми не плануємо допомагати Росії вирішувати її проблеми з водою в Криму

2 / 06 / 2020

Про це він сказав в ефірі програми «Свобода слова» на телеканалі ICTV.

«Ми уважно стежимо за подіями, які відбуваються на Кримському півострові. Безумовно, там ситуація більш ніж критична, і немає ніяких інструментів її вирішення з точки зору держави-окупанта. Але ми не плануємо допомагати Росії вирішувати її проблеми, як окупанта. Я підкреслюю, що, згідно з міжнародним правом, повну відповідальність за ситуацію на окупованому півострові несе держава-окупант », — заявив Кулеба.

Як ми раніше повідомляли, заходи окупаційної влади Криму щодо економії прісної води — не ефективні, а поточна ситуація — критична. У порівнянні з 2019 роком, запас води в кримських водоймах зменшився майже в два рази.

Також у звіті за травень підконтрольний РФ кримський гідрометцентр заявив, що на півострові може пересохнути річка Чорна.

«Відсутність істотних опадів у весняний період і малосніжна зима сприяли встановленню ранньої, нехарактерної для цієї пори року, межені не тільки в басейнах малих річок північного передгір’я і Південного берегу Криму, а також у басейнах основних річок. При збереженні несприятливий синоптичної обстановки в другій половині червня пересохне річка Чорна вище Чорноріченського водосховища. На більшості селевих річок округів Алушти, Судака і Феодосії зберігалося пересихання», — йдеться у повідомленні.

Детальніше про те, чому окупованому півострову загрожує посуха, ми писали раніше в матеріалі «Зневоднення 2020: Чому Крим висихає?»

 

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини