Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

МЗС нагадав кримчанам, що вони не зможуть оформити візи маючи російський паспорт

3 / 03 / 2016

Міністерство закордонних справ попередило жителів Криму, які мають російські паспорти, що вони не зможуть отримати по ним візу для відвідування інших країн.

У повідомленні, опублікованому на сторінці департаменту консульської служби МЗС України в Facebook, йдеться: «Завдяки проведеній роботі отримано солідарну позицію провідних країн світу щодо невизнання цих паспортів такими, що дають право на оформлення віз та в’їзд на територію кожної окремо взятої держави».

Візові клопотання громадян України, зареєстрованих в Криму та Севастополі, а також громадян третіх держав, які мають посвідку на проживання в Україні, підкреслюється в повідомленні, можуть розглядатися виключно консульськими установами іноземних держав, акредитованих в Україні.

Нагадаємо, після анексії Криму на півострові почалася масова видача російських паспортів. До кінця 2014 року, за повідомленням ФМС РФ, російське громадянство оформили понад 1,8 мільйона чоловік — майже все населення півострова.

Після цього іноземні дипломатичні представництва на території Росії відмовляються приймати заявки на візи від громадян України, зареєстрованих на півострові.

Крим, пояснювали дипломати, є частиною України, отже, його жителі повинні звертатися за візами в посольства на українській території.

Нещодавно було представлено щорічний індекс візових обмежень або, як його ще називають, рейтинг паспортів світу за кількістю країн, в які власники відповідного паспорта можуть в’їхати без візи. Перше місце в рейтингу вже третій рік поспіль займає Німеччина, громадяни цієї країни можуть відвідувати 177 країн, не оформлюючи при цьому візу. Україна посіла 58 місце.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини