Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Мін'юст: переговори про передачу засуджених з Криму знаходяться на завершальній стадії

2 / 07 / 2016

Заступник голови Мін’юсту України Наталія Севостьянова 1 липня в інтерв’ю 5 каналу повідомила, що переговори про передачу Києву засуджених в Криму громадян України перебувають у фінальній стадії.

«Ми зі свого боку надали документальне підтвердження, що готові забрати і розмістити всіх (ув’язнених). Гарантуємо, що в наших місцях виконання покарання ми знайдемо їм місце. Після цього будемо аналізувати ситуацію кожного з них. Зараз переговори на фінальній стадії, ми не вдаємося в подробиці, щоб просто не нашкодити», — сказала Наталія Севостьянова.

Заступник міністра згадала і про кримських ув’язнених, вивезених до в’язниць на території Російської Федерації.

«Ми стежимо за долями тих, хто були переведені, хто продовжують судитися… Всі, хто були засуджені за українським законодавством, будуть відбувати покарання під нашим контролем, а не контролем окупаційної нелегітимної влади, яка не може забезпечити дотримання базових прав людини», — додала Севостьянова.

Також Севостьянова згадала про роль українського уповноваженого з прав людини в переговорному процесі.

«Дуже тісно співпрацюємо з нашим омбудсменом пані Лутковською, ми їй вдячні за активну позицію. Вона зараз проводить переговори з російською стороною про механізм повернення в’язнів, ми зі свого боку надали документальне підтвердження, що ми готові забрати всіх», — сказала Севостьянова.

Нагадаємо, на момент окупації в Криму знаходилося більше тисячі ув’язнених, які відбували покарання за злочини різного ступеня тяжкості. Після анексії їх справи потрапили у відання російської Федеральної служби виконання покарань (ФСВП). Частина в’язнів була вивезена до важкодоступних регіонів Росії: до Сибіру, Мордовії і Адигеї. Детальніше про це можна прочитати тут.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини