Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Мінфін планує зекономити на переселенцях до 5 млрд грн – активісти

23 / 02 / 2016

Організації Будинку Вільних Людей (Восток СОС, КримSOS, Новий Донбас та Центр Занятості Вільних Людей) виклали своє бачення проблем переселенців сьогодні та підвели підсумки власної роботи та нових викликів.

Вперше у Верховній Раді відбулись Парламентські слухання щодо проблем переселенців та жителів окупованих територій – подія, в якій взяли участь як представники державних та міжнародних структур, так і громадянського суспільства. За результатами цих слухань планується ухвалення проекту рекомендацій, які, за очікуваннями учасників, будуть взяті до уваги Урядом.

 Актуальним питанням на сьогодні залишається відсутність державної стратегії у відношенні переселенців. Не має єдиного органу,  який би координував питання ВПО. В цей же час, ми намагаємось боротись з дискримінаційними настроями нашої держави до переселенців. Ми говоримо про 1,7 мільйона людей, що вимушено залишили свої домівки. Держава має бачити в них не проблему, а ресурс. Це політично свідомі та активні люди, що вже інтегруються в територіальну громаду, готові працювати на благо країни. Але ми, також, маємо не забувати про наших громадян, які не за своєю волею залишились на окупованих територіях. Україна не повинна прирівнювати їх до другого сорту. Всі ми громадяни однієї країни, маємо рівні права і свободи, що мають гарантуватись державою не лише на папері, але й у реальному житті», – зазначила Вікторія Савчук, експерт з адвокації ГО «КримSOS».

Олександра Дворецька, координатор «Восток СОС», вважає, що співпраця силового сектору та Міністерства соціальної політики створює додаткові перепони в житті переселенців, оскільки така робота проводиться непрозоро:

«Кабінет міністрів повністю проігнорував Парламентські слухання. Представниками уряду є міністри, яких не було, їх представляли заступники. Мене вразила така реакція, я продивлялась стенограми попередніх слухань, і жодного разу Уряд не дозволяв собі такої реакції. Але, насправді, ми зрозуміли головну причину такої реакції саме після Парламентських слухань. Міністерство соціальної політики започаткувало верифікацію виплат ВПЛ. На нашу думку, це відбувається закритим способом, абсолютно непрозоро. У п’ятницю ввечері ми стали отримувати дзвінки з управлінь захисту населення та інших установ, стосовно нового наказу міністерства соціальної політики. В листі йдеться про те, що у зв’язку з махінаціями, вони передадуть списки від СБУ, МВС, нової поліції, прикордонників стосовно тих, кого треба викреслити з реєстру ВПО. Списки вже принесли. Представники управлінь, не перевіряючи даних, просто викреслюють людей, незрозуміло, по яким критеріям людина потрапила в цей список. СБУ не враховую тих людей, які взагалі ніколи не виїжджали з території так званих ДНР та ЛНР. Також, не враховується частина людей, що виїхали до січня 2015 року, коли почала працювати пропускна система. 

Верифікація лише почалась, а Мінфін вже звітує, що вони планують на ній зекономити до 5 млрд гривень. Чому не 4 або 6? Судячи з усього, є якийсь план, який потрібно здійснювати. Ці списки готувались на вихідних. Ми отримуємо різні цифри. В одному районі Харкова це 26 тис людей, по Донецькій області по повідомленням – це 316 тис людей. Ситуація критична. Підкреслюю, ми не проти верифікації переселенців. Але нагадаю, що був повністю провалений законопроект, де пропонували створити єдину електронну базу переселенців. Чому не об’єднати зусилля міністерства соціальної політики та міністерства фінансів та не створити цю базу? Це позбавило б корупційної складової цей процес», – зауважила Дворецька. 

Переглянути відео заходу 

 

Прес-конференція «Кому потрібні переселенці? Нові виклики та перспектива» виконується ГО «КримSOS» в рамках Української Ініціативи з підвищення впевненості (UCBI), яка фінансується  Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).

 

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини