Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Мілітаризація і заселення Криму громадянами РФ погіршує ситуацію з водопостачанням на півострові — мінреінтеграції

27 / 04 / 2021

Про це заявив заступник Міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ігор Яременко під час круглого столу «Стан дотримання прав та свобод людини і громадянина на тимчасово окупованих територіях та лінії зіткнення».

Також чиновник нагадав про незаконний призов громадян України на службу в російські війська на тимчасово окупованих територіях.

«Зокрема, останнім часом як і на території АР Крим і м. Севастополь, так і Донецької та Луганської областей, окупаційна влада РФ почала проводити призов до збройних сил. І це є прямим порушенням міжнародного гуманітарного права і хочу звернути на це увагу наших моніторингових місій», — сказав Ігор Яременко.

Замміністра також звернув увагу на обмеження перетину лінії зіткнення на Донбасі та адміністративної межі з АР Крим, які ввела окупаційна влада РФ. За його словами, такими обмеженнями Росія хоче розірвати зв’язки між українцями з окупованих та неокупованих територій України.

«З нашого боку немає жодних обмежень і я хочу на цьому наголосити: кожен день наші КПВВ працюють в нормальному режимі, однак, окупаційна влада продовжує обмежувати можливості і таким чином намагається відірвати людей з окупованих територій від вільної частини України. Ми бачимо останні події, що відбуваються, і останні рішення, що приймаються, зокрема, ми маємо інформацію про те, що почали застосовувати “положення” окупаційної влади, згідно з яким, людина лише раз на 30 днів має право на перетин КПВВ, тобто ще більше обмежуються права людей щодо вільного пересування», — наголосив Ігор Яременко.

Нагадаємо, Держприкордонслужба України опублікувала роз’яснення до нових правил перетину українського державного кордону, адмінмежі з окупованим Кримом, а також лінії зіткнення.

Вибір редакції

Ще Новини