Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Мешканці 15 регіонів України звернулись до юристів КримSOS

19 / 05 / 2022

На “юридичну гарячу лінію” звернулись люди з 15 регіонів України. За останній тиждень з тимчасово окупованих територій почастішали питання щодо оформлення свідоцтв про народження дітей. Про це розповіла юристка КримSOS Анастасія Калініна. 

“З тимчасово окупованих територій Херсонської області та Криму українці звертаються щодо проблем з оформленням свідоцтв про народження дітей. Але поки на рівні держави рішення немає, бо на окупованих територіях не працюють реєстри і онлайн документи не зробиш. Зараз,щоб батькам отримати цей документ – потрібно виїхати на підконтрольну територію України, де працюють відділи Державної реєстрації актів цивільного стану (ДРАЦС)”, – коментує юристка КримSOS Анастасія Калініна. 

У переліку найчастіших звернень залишається: оформлення ID-картки для кримчан та виплат для вимушених переселенців, а також виїзд за кордон.

“Декілька днів як у застосунок “Дія” повернули оформлення довідки внутрішньо переміщених осіб (ВПО). Цей документ потрібен для подачі заявки на соціальні виплати”, – додала Анастасія Калініна.  

Нагадуємо, що з 13 квітня у КримSOS працює окрема “юридична гаряча лінія”. За цей час юристи надали 365 консультацій. Найбільша кількість звернень надходить з Київської області та Криму. 

Щоб отримати консультацію звертайтеся за номером: +38 096 224 01 23 або пишіть на номер: +38 063 077 16 19

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини