Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

«Меморіал» вимагає припинити переслідування Еміля Курбедінова

30 / 01 / 2017

У російському правозахисному центрі «Меморіал» вимагають негайно припинити переслідування кримського адвоката Еміля Курбедінова «під надуманим приводом протидії екстремізму». Про це йдеться в зверненні, розміщеному на сайті організації.

«Правозахисний Центр «Меморіал» вимагає негайно припинити переслідування Еміля Курбедінова під надуманим приводом протидії екстремізму. На ділі має місце неприпустимий тиск спецслужб на адвоката, який висловлював критичні оцінки щодо ситуації з правами людини в Криму», – йдеться у зверненні.

Раніше правозахисна організація Amnesty International закликала негайно звільнити адвоката Еміля Курбедінова, якого 26 січня Залізничний районний суд Сімферополя визнав винним в адміністративному порушенні за статтею 20.3 КоАП РФ і заарештував на 10 діб.

Також сьогодні в підтримку Курбедінова виступили російські адвокати. У своєму зверненні вони зазначають, що арешт Курбедінова «носить спланований і політичний характер з метою залякування і усунення його від виконання професійних обов’язків». У зв’язку з цим адвокати закликали Федеральну палату адвокатів РФ прийняти ряд заходів щодо захисту Курбедінова і не допустити його суто політичного переслідування.

Завтра, 31 січня, в Києві пройде акція на підтримку Еміля Курбедінова під назвою «Беззахисні захисники». В акції візьмуть участь громадські організації, представники Меджлісу, адвокати, активісти, представники міжнародних правозахисних організацій та МЗС України.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини