Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Марлен (Сулейман) Асанов

29 / 01 / 2021

Засуджений до 19 років позбавлення волі в колонії суворого режиму (вирок від 16 вересня 2020 року) за звинуваченням у нібито участі у діяльності терористичної організації (ч. 2 ст. 205.5 КК РФ).

Марлен Асанов (Сулейман) має вищу освіту за спеціальністю філолог та викладач турецької і кримськотатарської мови й літератури, також навчався на екскурсовода. Чоловік виховує чотирьох дітей.

З 1999 рік по 2003 рік викладав кримськотатарську мову та літературу в Голубинській середній школі. Його визнали переможцем у конкурсі «Вчитель року» у 2002 році. Водночас Сулейман відкрив караван-сарай «Салачик» — кримськотатарський культурно-етнографічний центр у Бахчисараї, де гості могли поїсти та залишитися на відпочинок. З 2015 року там проводили свої зустрічі активісти ініціативи «Кримська солідарність», яка підтримує кримських політв’язнів та їхні родини.

З початку окупації Криму Марлен підтримував своїх земляків: відвідував усі судові засідання за політично вмотивованими справами, публікував на своєму каналі Youtube-каналі відео з обшуків.

12 травня 2016 року ФСБ прийшли з обшуком до караван-сараю «Салачик». Того ж дня в Бахчисараї було затримано та звинувачено в участі в «Хізб-ут-Тахрір» четверо місцевих жителів. Марлена Асанова серед них не було. Але його тоді притягли до адміністративної відповідальності за «порушення громадського порядку» та присудили 5 тисяч рублів штрафу. Вдруге Марлена (Сулеймана) Асанова затримали 12 жовтня 2017 року за начебто участь в терористичній організації.

«Сьогодні на нас хочуть одягнути одяг «терористів». Я ним не є і не буду ним ніколи. Моя релігія до цього не закликає. Я добропорядний громадянин, і не злочинець. Усе це — репресії людей, яких посадили за їхні погляди. Тому це ви є злочинцями, оскільки посадили нас. Я, як завжди, не буду у вас нічого просити й тиснути вам на жалість, а вимагаю нас відпустити» — звертався до судді Марлен Асанов під час процесу щодо продовження запобіжного заходу 7 серпня 2018 року.

Попри відсутність вагомих доказів, 16 вересня 2020 року Марлену винесли обвинувачувальний вирок: 19 років позбавлення волі в колонії суворого режиму.

Коаліція правозахисних організацій України визнає Марлена (Сулеймана)Асанова особою, позбавленими свободи із політичних мотивів.

Довідково: «Хізб ут-Тахрір» — ісламська організація, дозволена в Україні та більшості європейських і світових держав, але заборонена в Росії. Це мирний релігійний рух, якому російське законодавство безпідставно приписує екстремістсько-терористичні наміри. З 2014 року в окупованому Криму 101 людину звинуватили в нібито участі в цій організації. Здебільшого це кримськотатарські активісти, які висловлювали протест проти окупації Криму.

* Примітка: 18–21 травня 1944 року радянська влада насильнильно депортувала з Криму приблизно 430 тисячі кримських татар у віддалені регіони північного Передуралля і республік Середньої Азії. За різними даними під час переселення загинуло від 27% до 46% людей. Родини нинішніх політв’язнів — нащадки тих, хто пережили геноцид кримськотатарського народу та змогли повернутися на історичну Батьківщину.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Хроніки