Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Леонід Пархоменко

2 / 02 / 2021

14 років позбавлення волі (вирок від 11 грудня 2018 року)

У 2005 році офіцер Леонід Пархоменко був звільнений у запас із Чорноморського флоту росії. 22 листопада 2016 року його затримали в Севастополі. Звинуватили в «шпигунстві на користь України»: Пархоменко нібито передавав відомості про діяльність Чорноморського флоту. ФСБ порушила справу за статтею 275 Кримінального кодексу росії — державна зрада. Того місяця Леонід став шостою людиною в Криму, яку заарештували за таким звинуваченням.

У Міністерстві оборони України назвали причину ув’язнення ще одним фейком російських спецслужб, спрямованим на приховування особистих репресивних дій проти жителів півострова, а також з метою дискредитації України в очах міжнародної спільноти.

Попри це у 2018 році Північно-Кавказький окружний військовий суд рф засудив 59-річного Леоніда Пархоменка до 14 років позбавлення волі.

«Це громадянин України, колишній офіцер, служив у Криму, а потім йому нав’язали паспорт рф і звинуватили в держзраді. Він отримав 14 років в’язниці суворого режиму. Так от, він мені розповідав, як йому зробили операцію з паховою грижею в Ростові, а на другий день змусили зі своїми речами переходити в іншу палату, у третю палату, між коридорами, між поверхами, без ліфта. Після такої операції він не мав би рухатися!», — розповів дипломат Тарас Малишевський.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини