Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

КримSOS: Міжнародна федерація спортивного орієнтування висловила підтримку Кирилу Бараннику

15 / 08 / 2023

Міжнародна федерація спортивного орієнтування (IOF) висловилась на підтримку ув’язненого в Криму майстра спорту зі спортивного орієнтування Кирила Баранника. Про це йдеться на сторінці організації на Facebook.

Повний текст допису організації в перекладі з англійської:

Українські спортсмени повстали на захист ув’язненого колеги.

Українська спільнота зі спортивного орієнтування намагається привернути увагу до свого колеги Кирила Баранника, який наразі ув’язнений у Сімферополі, Крим

За даними української О-спільноти [спільнота зі спортивного орієнтування — ред.], Баранника у травні заарештували за звинуваченнями в участі у війні з українського боку, і відтоді він піддається катуванням. Повідомляється, що його утримують у будівлі досудового ізолятора.

Баранник — майстер спорту з орієнтування, який брав участь у міжнародних змаганнях за Україну, наприклад, на чемпіонаті Європи з орієнтування серед молоді в Македонії 2014 року.

Українські орієнтувальники намагаються більше висвітлити справу Баранника з надією на його звільнення.

IOF не має змоги перевірити деталі, які викладені у справі Кирила Баранника, але все ж має підстави розповісти історію боротьби українських спортсменів за свого колегу.

IOF відверто висловила свою солідарність з Україною та українською спільнотою зі спортивного орієнтування та була однією з перших міжнародних спортивних федерацій, які тимчасово усунули від змагань російську та білоруську федерації після початку війни в лютому.

У липні 2023 року українські спортсмени почали поширювати дописи із закликом #FreeKyryloBarannyk з проханням звільнити безпідставно ув’язненого в Криму майстра спорту зі спортивного орієнтування Кирила Баранника та припинити його катування.

30 травня 2023 року співробітники ФСБ рф фактично викрали Кирила Баранника посеред дня в Сімферополі, столиці окупованого Криму. Його обвинуватили в підриві залізничних колій у Бахчисарайському районі 23 лютого 2023 року. Відтоді його катують у застінках СІЗО № 2 міста Сімферополя.

Катування є міжнародним злочином. Особи, причетні до катування Баранника, мають бути притягнені до відповідальності в Міжнародному кримінальному суді.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини