Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

КримSOS: українські спортсмени просять звільнити безпідставно ув’язненого в Криму Кирила Баранника

18 / 07 / 2023

Українські спортсмени просять звільнити безпідставно ув’язненого в Криму майстра спорту зі спортивного орієнтування Кирила Баранника та припинити його катування.

Допис із закликом #FreeKyryloBarannyk зокрема поширили члени Національної збірної України зі спортивного орієнтування: Фея Цивільська, Олена Бабич та Микита Звягін. Також заяву із закликом припинити тортури та звільнити Баранника опублікував український спортсмен Олег Рожко у спеціалізованій спільноті спортивного орієнтування на Facebook.

З 11 до 16 липня у Швейцарському Флімсі відбувається Чемпіонат світу зі спортивного орієнтування. Майстер спорту Кирило Баранник міг би підтримувати спортсменів, слідкувати за змаганнями, можливо, брати в них участь. 

Однак 30 травня 2023 року співробітники ФСБ рф фактично викрали Кирила Баранника посеред дня в Сімферополі, столиці окупованого Криму. Його обвинуватили в підриві залізничних колій у Бахчисарайському районі 23 лютого 2023 року. Відтоді його катують у застінках СІЗО № 2 міста Сімферополя.

Катування є міжнародним злочином. Особи, причетні до катування Баранника, мають бути притягнені до відповідальності в Міжнародному кримінальному суді.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини