Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Курбедінов нагадав про маловідомі кримські судові процеси

6 / 10 / 2016

Кримський адвокат Еміль Курбедінов має намір добиватися притягнення до відповідальності винних у незаконних переслідуваннях кримських татар в анексованому Криму. Про це він повідомив на своїй сторінці у Facebook.

Він нагадав про облави на мусульман, які російські силовики влаштовували на Центральному ринку Сімферополя і кримських кафе, в ході яких затримувалися особи «неслов’янської зовнішності», яких звозили в Центр з протидії екстремізму «МВС по Республіці Крим», незаконно відбирали відбитки, зразки ДНК, фотографували, допитували, проводили обшуки, обмежуючи свободу і не допускаючи адвокатів.

«Справа «перукаря», коли людину, кримського татарина, принижували за національною ознакою на роботі, потім просто змусили звільнитися. У цій справі є аудіозапис розмови, який містить ознаки екстремізму. Але правоохоронці мовчать», – написав Курбедінов.

Він також нагадав про те, як російський телеканал LifeNews безпідставно звинуватив неповнолітню кримську татарку в спробі виїхати воювати на територію підконтрольну терористичній організації Ісламська Держава, при цьому виставивши її батька в спотвореному світлі.

Курбедінов вказав і на справу кримського блогера Заїра Акадирова, який представив докази незаконних дій співробітників спецслужб щодо нього, що виразилися в обмеженні свободи, погрозах та залякуванні. Однак російські правоохоронці досі зберігають мовчання.

«І інші справи про які давно не чути – хочу сказати – всі в роботі, всі чекають своєї години і доповнюються документами! За облави ми будемо домагатися притягнення винних до кримінальної відповідальності, за «перукаря» ми вимагаємо незалежної експертизи аудіозаписів і розслідування, що стосується LifeNews  вимагатимемо відповідних спростувань і компенсації», – зазначив адвокат.

Еміль Курбедінов представляє інтереси кримських мусульман, яких судять в Росії за «справою Хізб-ут-Тахрір», він є захисником кримського журналіста Миколи Семени і заступника голови Меджлісу Ільмі Умерова.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини