Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

КримSOS: скасування дискримінаційних положень законодавства може вирішити проблеми з пенсіями жителям Криму

14 / 10 / 2022

Скасування дискримінаційних положень українського законодавства може вирішити проблеми з отриманням жителями окупованого Криму українських пенсій. Про це повідомила юристка КримSOS Анастасія Калініна на координаційній нараді щодо пенсійного забезпечення вимушених переселенців та жителів окупованих територій.

«Одним зі шляхів вирішення проблеми з виплатами пенсій українцям, які проживають в окупованому Криму чи тимчасово звідти виїхали, можуть стати зміни до пенсійного законодавства. Вони мають стосуватися скасування потреби в наданні документу уповноваженого окупаційного російського органу про непризначення пенсії за місцем реєстрації у Криму та в місті Севастополь», — розповіла Анастасія Калініна.

Згідно закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» для отримання української пенсії громадяни України в окупованому Криму мають подавати документи окупаційних органів про неотримання російської пенсії. Після початку повномасштабного вторгнення росії на територію України та повного припинення співробітництва України та росії це стало неможливим. Відтоді громадяни України на окупованому півострові не можуть отримати виплати.

14 жовтня КримSOS взяв участь у координаційній нараді щодо пенсійного забезпечення вимушених переселенців та жителів окупованих територій під головуванням Віце-прем’єр міністерки України з реінтеграцій тимчасово окупованих територій Ірини Верещук. 

Нагадуємо, що нещодавно Анастасія Калініна розповіла, що жителі окупованого Криму та інших окупованих територій України можуть підтвердити трудовий стаж за відсутності трудової книжки або записів у ній

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини