Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

КримSOS: Закон №6104 захищає і кримських політв'язнів

20 / 05 / 2022

Закон України №6104  “Про соціальний і правовий захист осіб, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, та членів їх сімей” захищає жертв політично мотивованих переслідувань в окупованому Криму. Про це повідомила юристка КримSOS Анастасія Калініна.

“Підписання цього закону – це важливий крок в умовах збройної агресії росії проти України. Закон затверджує єдиний підхід до правового та соціального захисту, бо раніше чіткого врегулювання цих питань не було”, – розповіла юристка КримSOS Анастасія Калініна.

Закон стосується військовополонених, цивільних заручників та політв’язнів. Законом визначаються і види допомоги, якими держава може забезпечити таких осіб та їхні сім’ї.

“Кримські політв‘язні та їх родини підпадають під дії закону і мають можливість отримати соціальну, правову, медичну та психологічну допомогу. Відповідний порядок про надання такої допомоги має бути затверджений постановами Кабміну ‘”, – додала Анастасія Калініна.

18 травня Президент України Володимир Зеленський підписав Закон «Про соціальний і правовий захист осіб, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, та членів їх сімей». Його розробку координувало  Представництво Президента України в Автономній Республіці Крим, із залученням експертів Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, Комітету Верховної Ради України з прав людини та громадських організацій.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини