Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

КримSOS: Євросоюз ввів санкції проти «судді», який засудив Нарімана Джеляла та оштрафував Едема Семедляєва 

9 / 09 / 2023

8 вересня 2023 року Європейський союз увів санкції проти шести осіб, які причетні до політично вмотивованих переслідувань в окупованому Криму, зокрема проти так званого судді Віктора Крапка. 

Віктор Крапко — так званий суддя підконтрольного росії «Верховного суду Криму», раніше працював у так званому «Київському районному суді». Крапко виніс щонайменше судові постанови про притягання до адміністративної відповідальності про притягнення до адміністративної відповідальності за «дискредитацію армії рф». Зокрема 26 травня 2022 року він визнав винним за статтею про «дискредитацію російської армії» та присудив 75 тисяч рублів штрафу адвокату Едему Семедляєву. 

Ба більше, Віктор Крапко був одним із трьох так званих суддів, що 22 вересня 2022 року винесли вирок заступнику голови Меджлісу кримськотатарського народу Наріману Джелялу, громадянському журналісту Асану Ахтемову та його двоюрідному брату Азізу Ахтемову. Їх звинувачують у нібито підриві газопроводу в селі Перевальне біля Сімферополя, контрабанді і зберіганні вибухових речовин. 

Також Крапко причетний до переслідувань Свідків Єгови та кримських татар на тимчасово окупованому півострові. 

Крім Віктора Крапка до санкційного списку увійшли: 

  • заступниця прокурора російського «окружного суду Сімферополя» в окупованому Криму Олена Подольна 
  • офіцер російської Федеральної служби безпеки Денис Коровін 
  • Так званий суддя російського «Сімферопольського районного суду» Длявер Берберов 
  • слідчий ФСБ Віталій Власов 
  • прокурорка російського «Офісу прокурора Криму» Анастасія Супряґа 

Длявер Берберов — один з 10 колишніх українських суддів, які увійшли до переліку КримSOS «Судді, причетні до політично вмотивованих переслідувань у тимчасово окупованому Криму». 

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини