Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

КримSOS: як проходить 20-та незаконна призовна кампанія в окупованому Криму 

6 години тому

В окупованому Криму наразі триває 20-та незаконна призовна кампанія до лав зс рф. Як відбувається призов, від чого залежить кількість строковиків та про їх участь у так званій СВО розповів аналітик КримSOS Євгеній Ярошенко у інтерв’ю для «Крим.Реалії». 

«На території Криму вже запрацював електронний реєстр. Так, з моменту появи повістки в електронній системі Держпослуг рф, вона вважається врученою через 7 днів після розміщення. Якщо призовник не з’явився протягом 20 днів, він підлягає адміністративній відповідальності. Тобто, він може отримати штраф у розмірі від 20 до 30 тисяч рублів. Однак нам поки що невідомо, чи були такі випадки у Криму», – каже Євгеній Ярошенко. 

Аналітик КримSOS пояснює, що на визначення кількості призовників в окупованому Криму впливають демографічні фактори, а також незаконна міграція росіян.  Оскільки до лав зс рф  призивають не лише громадян України, які проживають в окупованому Криму, а й громадян росії, які незаконно перебувають на території півострова. 

На початку жовтня окупаційний військовий комісар так званої «Республіки Крим» Євгеній Машуков заявив, що план, який передбачає мобілізацію двох тисяч мешканців півострова, виконано на 30%. 

Євгеній підкреслює, що план призовних кампаній в окупованому Криму зазвичай налічує від 2000 до 2500 осіб. Він каже, що пік був восени 2018 та навесні 2019 років. Тоді окупанти мали намір призвати 3400 жителів Криму до лав окупаційної армії. Навесні 2015 року, коли було запущено першу незаконну призовну кампанію на півострові, окупанти планували призвати менше ніж 500 осіб. 

Наразі це вже 20-та незаконна призовна кампанія в окупованому Криму, яка розпочалась 1 жовтня та триватиме до 31 грудня 2024 року. Зазначимо, що статті 51 та 147 IV Женевської конвенції забороняють державі-окупанту примушувати цивільне населення окупованої території служити в її збройних силах. Ці дії є воєнним злочином відповідно до статті 8 (2)(a)(v) Римського Статуту Міжнародного Кримінального Суду. Окремим воєнним злочином є примушення громадян до участі у воєнних діях проти їхньої власної країни (ст. 8 (2)(b)(xv) Римського Статуту Міжнародного Кримінального Суду). 

Раніше ми розповідали про законодавчі зміни в рф у галузі військової служби, що спрямовані на збільшення кількості мобілізованих серед ув’язнених. Щоб дізнатися про це більше, переходьте за посиланням.  

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини