Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

КримSOS: як отримати допомогу за втрачений врожай через підрив греблі Каховської ГЕС

7 / 08 / 2023

4 серпня 2023 року Кабінет Міністрів України ухвалив Постанову № 807 «Про затвердження Порядку надання одноразової грошової допомоги постраждалому населенню внаслідок підриву Російською Федерацією греблі Каховської гідроелектростанції за втрачений врожай». Юристи КримSOS пояснили, як отримати допомогу.

Допомогу надаватимуть фізичним особам Миколаївської та Херсонської областей, які мають у власності земельну ділянку для ведення особистого селянського господарства та для будівництва й обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд, або земельну ділянку для індивідуального садівництва.

Розмір допомоги становить 3318 гривень за одну сотку земельної ділянки, на якій втрачено врожай овочів. Допомога надається на площу не більшу за 20 соток у Миколаївській області та не більшу за 30 соток у Херсонській області.

Щоб отримати компенсацію, постраждалий має підтвердити право власності на ділянку одним із документів:

  • витягом із Державного реєстру речових прав на нерухоме майно;
  • державним актом на право приватної власності на землю;
  • державним актом на право власності на земельну ділянку (за відсутності відомостей про зареєстровані речові права на нерухоме майно та ïx обтяження в Державному реєстрі прав на нерухоме майно).

Заяву на отримання допомоги необхідно подати до 1 вересня 2023 року в паперовій aбo електронній формі. Разом із заявою треба надати копію документа, що підтверджує право власності на земельну ділянку. Заяву подають органам місцевого самоврядування.

Щоб допомоги населенню постраждалих районів, органи місцевого самоврядування утворюють комісію для обстеження земельних ділянок, на яких втрачений врожай овочів.

Комісія протягом 10 робочих днів розглядає заяви, здійснює обстеження земельних ділянок, на яких втрачений врожай овочів, та складає відповідний акт. Потім комісія визначить суму допомоги кожному, хто звернувся: складе список та подасть його обласним адміністраціям.

Рішення щодо допомоги буде ухвалене до 1 жовтня 2023 року.

У ніч на 6 червня росіяни підірвали греблю Каховської ГЕС. У результаті були затоплені десятки населених пунктів півдня України.

Фото: ДПСУ

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини