Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

КримSOS: як новий указ президента рф загрожує жителям окупованої території Херсонщини

4 / 05 / 2023

27 квітня 2023 року очільник кремля владімір путін підписав указ «Про особливості правового становища окремих категорій іноземних громадян та осіб без громадянства в російській федерації». Указ дозволяє депортацію деяких жителів тимчасово окупованих територій (ТОТ) України, зокрема — частини Херсонщини. Юристка КримSOS Анастасія Калініна пояснила, що може загрожувати українцям на ТОТ.

Відповідно до указу, громадяни України, які проживали на окупованих територіях Луганської, Донецької, Запорізької та Херсонської областей станом на 30 вересня 2022 року та відмовилися отримувати російське громадянство, вважаються «іноземцями або особами без громадянства».

«Фактично, Указом визначається, що щодо таких осіб не здійснюється депортація, реадмісія, заборона в’їзду на територію рф, небажання перебування у рф, скорочення перебування у рф. Однак, є низка винятків, коли людина буде зобовʼязана виїхати чи буде депортована», — пояснює Анастасія Калініна.

Депортувати можуть осіб, які, на думку окупаційної влади:

  • несуть загрозу національній безпеці рф;
  • виступають за насильницьку зміну конституційного ладу рф;
  • планують терористичну (екстремістську) діяльність;
  • посягають на громадський порядок та громадську безпеку;
  • беруть участь у несанкціонованих мітингах, зборах, демонстраціях, ходах або пікетуванні.

Датою набуття чинності указу вважається дата його підписання, отже всі положення є чинними з 27 квітня 2023 року.

«Цей наказ спрямований на створення ілюзії про добровільність отримання паспортів. Однак, він суттєво впливає на правові процеси та психологічний стан людей», — додала Анастасія Калініна.

Згідно з указом путіна, з 1 січня 2023 року на окупованих територіях Луганської, Донецької, Запорізької та Херсонської областей будуть діяти в повній мірі територіальні органи мвс рф.

За інформацією Генерального штабу ЗСУ, росія продовжує примусову паспортизацію населення тимчасово окупованої території Херсонської області.

Нагадаємо, нав’язування росією свого громадянства, насильницька паспортизація, стала коренем порушення прав, зокрема на працю, у тимчасово окупованому Криму.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини